Михайло Пасічник: наше завдання – інтеграція до європейської фармацевтичної спільноти

Опубліковано 21.10.2014 о 00:00

20 жовтня 2014 року Голова Держлікслужби України під час перебування у Луцьку зустрівся з Головою Держадміністрації у Волинській області Володимиром Гунчиком та заступником Голови Волинської облдержадміністрації Світланою Мишковець. Відбулась змістовна розмова у ході якої були розглянуті питання обігу лікарських засобів на території області, контрольних функцій Держлікслужби, перспектив розвитку аптечної мережі в регіоні. Михайло Пасічник підкреслив, що зусиллями Президента, Уряду та народу України забезпечена невідворотність європейського вибору. Законодавча та нормативно-правова база фармгалузі на сьогодні найбільш гармонізована з європейською і це відкриває перспективи для якнайшвидшої її інтеграції до європейської та світової фармацевтичної спільноти. В той же час попереду очікується великий обсяг нормотворчої роботи, зокрема, підготовка нової редакції Закону України «Про лікарські засоби», вивчення, переклад державною мовою та затвердження галузевих стандартів, вдосконалення нормативно-правової бази тощо.

Робочі питання діяльності Державної служби України у Волинській області Михайло Пасічник обговорив з її очільником Валентином Колотухою та обласним колективом Держлікслужби. В умовах обмеженого фінансування та тимчасового обмеження функцій головне завданнязберегти досвідчені кадри, підкреслив Михайло Пасічник.

Голова Держлікслужби відвідав аптечні заклади комунальної та приватної форм власності Луцька. Сьогодні, набуває особливого значення діяльність аптек з виготовлення лікарських засобів, особливо стерильних. Прикладом професійного господарського підходу до організації аптечної справи є діяльність аптеки №102 комунального підприємства «Волиньфармпостач», де налагоджена діяльність згідно сучасних вимог до аптечного виробництва. Під час її відвідання Михайло Пасічник зазначив, що аптеки з виготовлення лікарських засобів є дуже важливою ланкою у забезпеченні пацієнтів доступними та якісними лікарськими засобами, і з часом їх роль, як осередку аптечної справи, тільки зростатиме. Адже практично усі європейські країни вимагають від аптек забезпечувати виготовлення лікарських засобів за індивідуальними приписами.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

У Держпідприємництві погоджено проект наказу МОЗ "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України"

Наступна

Вектор руху - до Європейського Союзу