Михайло Пасічник перебував у Полтаві та Харкові

Опубліковано 16.09.2014 о 00:00

11-12 вересня 2014 Голова Державної служби України з лікарських засобів Михайло Пасічник з робочим візитом відвідав Полтаву та Харків, де провів зустрічі з операторами ринку, побував на фармацевтичних підприємствах, в аптеках, у вищих навчальних закладах цих міст.

У Полтаві Михайло Пасічник провів нараду з фармацевтичною громадськістю Полтавщини, у якій також взяли участь перший заступник Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, начальник державної служби з лікарських засобів у Полтавській області Наталія Андрієнко, ректор вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслав Ждан, представники фармацевтичної галузі приватного та комунального сектору області. Голова Держлікслужби розповів про сьогодення відомства, перспективні напрямки роботи, обговорив з присутніми актуальні проблеми української фармації. Також Михайло Пасічник відвідав Держлікслужбу у Полтавській області та обласне комунальне підприємство «Полтавафарм», яке об’єднує понад 200 аптечних установ, що активно беруть участь у реалізації державних соціальних програм. «Важливою функцією аптеки як закладу охорони здоров’я — є надання долікарської допомоги, — підкреслив Михайло Пасічник. — Тому, аптечні працівники повинні оволодіти необхідними мінімальними навичками для надання такої допомоги, що особливо актуально у часи військових дій».

Перебування у Полтаві завершилось візитом до Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, де Михайло Пасічник разом з директором інституту Наталією Гуторовою та завідувачем кафедрою цивільного, господарського та екологічного права Віталієм Пашковим обговорили питання, пов’язані з розвитком медичного права в Україні.

Візит на Харківщину розпочався з відвідин компанії «ЕЙМ», яка займається виробництвом лікарських засобів з рослинної сировини. Керівництво підприємства ознайомило гостей з сучасними виробничими ділянками, які відповідають міжнародним вимогам якості.

Далі Голова Держлікслужби відвідав ДП "Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів", де в.о. директора Фармакопейного центру Олександр Гризодуб ознайомив Михайла Пасічника з 2-м виданням Державної фармакопеї України, роботою лабораторії фармакопейного аналізу.

Михайло Пасічник відвідав й аптеки Харкова, зокрема, з виготовлення лікарських засобів, де обговорив з керівниками проблемні питання аптечного виготовлення та зазначив, що традиції аптечної справи, виготовлення ліків за індивідуальними прописами лікарів обов’язково повинні розвиватись.

У Національному фармацевтичному університеті (НФаУ) відбулася урочиста конференція, присвячена Дню фармацевтичного працівника. Михайло Пасічник у своєму виступі висвітив основні напрямки діяльності Держлікслужби і закликав фахівців взяти активну участь у законотворчій діяльності. Він торкнувся багатьох актуальних для фармацевтичної спільноти питань, зокрема перспективи розвитку такого напрямку, як саморегулювання у фармації.

Також Михайло Пасічник взяв участь у відкритті нових виробничих дільниць фармацевтичної компанії «Здоров’я». Зустрівся з колективом Держлікслужби у Харківській області та обговорив з колегами нагальні питання діяльності регуляторного органу у регіоні.

На завершення візиту Михайло Пасічник зазначив: «востаннє, в якості Голови Держлікслужби, я відвідував ці регіони близько 10 років тому і можу відзначити, що за цей період відбулися разючі зміни у розвитку фармації. Значно розширилася та стала якісно новою аптечна мережа, покращилося обслуговування, рівень підготовки фахівців. Вітчизняні фармпідприємства, навіть зараз попри складні часи, модернізують виробничі дільниці, розширюють асортимент, роблять ставку на виробництво сучасних якісних ліків. Також розвивається наукова та освітня база, зростає якість підготовки фармацевтичних кадрів. Все це є запорукою подальшого розвитку та якісного переходу до європейських стандартів діяльності галузі».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Михайло Пасічник: ми маємо створити прозорі умови для роботи всіх гравців фармринку

Наступна

Напрацювання робочої групи з питань контролю якості лікарських засобів Держлікслужби України