МОЗ України та Держлікслужба налагоджує дружній професійний діалог з представниками національного фармринку

Опубліковано 17.06.2014 о 00:00

3_69Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час розширеної наради із представниками фармацевтичної галузі, що відбулася сьогодні в МОЗ України.

Міністр зазначив, що вперше за багато років Міністерство охорони здоров’я України спільно з Державною службою з лікарських засобів України в доброзичливій атмосфері проводить професійний діалог з представниками національного фармацевтичного ринку: фахівцями, науковцями, виробниками, дистриб’юторами, громадськими організаціями та професійними асоціаціями.

«У зв’язку із зміною керівництва Держлікслужби діалог між владою, учасниками ринку та громадськістю буде поновлено, і відомство дійсно виконуватиме саме властиві йому функції, що створить чесні та прозорі стосунки між усіма зацікавленими сторонами», – зазначив Олег Мусій.

Зі свого боку новий очільник Державної служби з лікарських засобів України Михайло Пасічник запевнив присутніх та керівництво МОЗ України, що 1_60нова команда служби буде робити усе можливе, аби забезпечити відкриту та прозору співпрацю з усіма учасниками ринку.

Під час зустрічі Олег Мусій висловив упевненість, що саме виробники мають зайняти чільне місце в системі державних закупівель, з ними планується укладати довгострокові контракти. Також МОЗ України сприятиме розміщенню та відкриттю потужностей фармвиробників на території України.

Міністр також висловився щодо реформування системи управління фармацевтичною галуззю. Зокрема він зазначив, що зміна системи управління через роздержавлення та створення провізорського самоврядування й саморегулювання працівників фармації дозволить самим учасникам ринку визначати право на здійснення провізорської діяльності, післядипломної освіти працівників тощо й закликав присутніх активніше брати участь в обговоренні відповідних законопроектів і, особливо, Концепції побудови нової системи охорони здоров’я України та нової редакції Закону України «Про лікарські засоби».

Учасники ринку вважають, що першочерговим кроком для налагодження більш ефективної співпраці з державою має бути затвердження ефективної нормативно-правової бази. Зокрема, варто зняти зайві перепони в реєстрації та перереєстрації лікарських засобів, процедурі підтвердження GMP, обігу залишків, маркування лікарських засобів тощо. Окремо учасники наради торкнулися проблеми контролю якості кожної серії лікарських засобів при виході на ринок та в обігу.

Під час зустрічі представники фармацевтичної галузі також обговорили актуальні проблеми ринку, зокрема, питання імпортозаміщення, референтного ціноутворення та оптимальної маржі аптечних мереж, оподаткування суб’єктів ринку, загальнообов’язкового медичного страхування тощо.

Прес-служба МОЗ України

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Оприлюднено постанову Уряду, якою запроваджено перехідний період від процедури державної реєстрації медичних виробів до процедури оцінки відповідності

Наступна

Голова Держлікслужби України провів розширену нараду за участі представників усіх ланок фармацевтичної спільноти