Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі зустрівся з представниками вітчизняних фармпідприємств

Опубліковано 18.12.2014 о 00:00

17 грудня відбулася зустріч Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі з представниками провідних вітчизняних фармпідприємств. У зустрічі також брали участь Юрій Савко заступник Міністра з питань європейської інтеграції та Михайло Пасічник Голова Державної служби України з лікарських засобів. На зустрічі обговорювались питання необхідних змін в законодавстві.

Михайло Пасічник поінформував присутніх щодо ситуації із можливим введенням ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, який передбачається з 1 січня 2015 року. Він зазначив: «Держлікслужба України вже впродовж півроку ініціює скасування норми про ліцензування імпорту АФІ, адже вона не відповідає Директивам та законодавству ЄС». У зв’язку з цим підготовлено два законопроекти. Перший, розроблений за ініціативи Державної служби України, — проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)", який вже оприлюднено для публічного обговорення на сайті МОЗ.

Другий, який, з поміж іншого, також передбачає відміну ліцензування імпорту АФІ з наступного року, також був підготовлений фахівцями Держлікслужби України і увійшов до розробленого КМУ Проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції та поліпшення умов ведення бізнесу».

Михайло Пасічник наголосив: «Передбачається, що ці проекти будуть першочергово розглянуті і прийняті Верховною Радою України ще до кінця року. Якщо депутати не встигнуть проголосувати запропоновані зміни, імпорт АФІ з нового року може зупинитись. Щоб не допустити зупинки в роботі вітчизняних фармацевтичних підприємств та з метою забезпечення населення України якісними та доступними лікарськими засобами, фахівці Держлікслужби України розробили і запропонували тимчасовий механізм щодо ліцензування імпорту АФІ — проект наказу МОЗ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів» (далі — Ліцензійні умови), який оприлюднено для громадського обговорення на сайті МОЗУ. Цим проектом запропоновано поширити дію Ліцензійних умов на імпорт АФІ. Також пропонується внести зміни, відповідно до яких до імпорту АФІ застосовуватимуться такі ж вимоги, що і до ввезення лікарських засобів, окрім вимоги стосовно необхідності відповідності виробництва вимогам належної виробничої практики. Ще раз підкреслюю, цей проект є «запасним варіантом» на випадок, якщо запропоновані законопроекти про відміну ліцензування імпорту АФІ не встигнуть прийняти цього року. У разі прийняття Верховною Радою України запропонованих законопроектів, наказ МОЗ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів» застосовуватися не буде і втратить чинність у порядку передбаченому законодавством».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Набрав чинності наказ МОЗУ "Про затвердження Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі"

Наступна

Держлікслужбою України затверджено план перевірок суб'єктів господарювання на перший квартал 2015 року