Наталя Гудзь: "Спрощення вимог для ведення аптечного бізнесу можливе за умови виконання додаткових зобов'язань із якості"

Опубліковано 27.02.2017 о 00:00

23 лютого Голова Держлікслужби Наталія Гудзь взяла участь у конференції ГС «Аптечна професійна асоціація України» (далі — АПАУ) та обговорила з учасниками нагальні питання розвитку роздрібного сегменту фармацевтичного ринку, зокрема щодо окремих положень Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), планових та позапланових заходів державного контролю тощо.

Під час свого виступу очільник відомства зазначила, що з розумінням сприймає потреби бізнесу мати чіткі «правила гри», які б не змінювалися по кілька разів на рік, працювати у сталих межах цінового регулювання лікарських засобів, брати участь у прийнятті регуляторних рішень. Аптечний ритейл в межах самоорганізації має великий потенціал у вирішенні нагальних питань, зазначила Наталя Гудзь. Об’єднання на кшталт АПАУ, наприклад, може виступити з ініціативою єдиної назви аптечного закладу, натомість тривалому обговоренню необхідності регулювання державою пішохідної доступності; інвестувати у розвиток систем якості, кадри, розробку власних стандартів на противагу «валізковим бізнесменам» та торговцям «з кульків». Сьогодні аптечні мережі можуть консолідуватись в питаннях фармацевтичної опіки, установлення більш тісного зв’язку «фармацевт — лікар», визначенні чітких умов ведення бізнесу, забезпечення участі аптеки в лікувальному процесі за рахунок сталого асортименту.

В свою чергу, підкреслила Наталя Гудзь, мета регулятора — забезпечити якість готових лікарських засобів, задану виробником. Держлікслужбу, перш за все, цікавить спосіб, у який аптека досягає забезпечення якості лікарських засобів та освітній і кваліфікаційний рівень працюючих, а решту організаційних питань підприємець має вирішувати самостійно, тому спрощення вимог державного регулятора до ведення аптечного бізнесу можливе за умови виконання додаткових зобов’язань із якості.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Готуються зміни до наказу МОЗ № 1130

Наступна

Голова Держлікслужби та Посол Республіки Індії провели робочу зустріч