На Вінниччині під час засідання «круглого столу» фахівці оцінили результативність відшкодування вартості препарату інсуліну
Опубліковано 22.06.2017 о 00:00Сьогодні, 22 червня, громадська рада при облдержадміністрації провела засідання «круглого столу» щодо реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України « Про деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».
В прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації в рамках реалізації річного плану діяльності громадської ради при облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Щодо реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».
Оскільки, в структурі загальної захворюваності на ендокринні захворювання цукровий діабет займає третє місце та складає 21,6%. Частка хворих на цукровий діабет серед усього населення області складає близько 3%. В даний момент у Вінницькій області нараховується близько 50 000 пацієнтів із цукровим діабетом.
Кількість пацієнтів, що отримували препарати інсуліну на початок 2017 року складала 7159 чол. (14,3% від усіх пацієнтів із цукровим діабетом).
Кількість хворих на цукровий діабет, які потребують забезпечення препаратами інсуліну по Вінницькій області станом на 01.05.2017р. становить 7192 чол.
До моменту введення системи реімбурсації (реімбурсація – це державна система повного або часткового відшкодування вартості куплених пацієнтами лікарських препаратів), держава фінансувала забезпечення препаратами інсуліну через субвенцію з державного бюджету.
Рішенням 4 сесії Вінницької обласної ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45 було затверджено обласну Програму «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 роки одним з завдань якої є надання медичної допомоги хворим на ендокринні захворювання, в т.ч. передбачено забезпечення препаратами інсуліну та їх аналогів, таблетованими цукрознижуючими засобами для хворих на цукровий діабет, а також препаратами десмопресину для хворих на нецукровий діабет.
З метою запровадження нової системи забезпечення пацієнтів із цукровим діабетом життєво необхідними засобами – препаратами інсуліну – було розроблено та впроваджено постанову КМУ від 23 березня 2016 року № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».
Механізми впровадження та реалізації даної постанови на Вінниччині обговорювали фахівці із Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру, представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, лікарі загальної практики сімейної медицини, представники крупних аптечних мереж області, члени та голови комітетів громадської ради при облдержадміністрації, активна громадськість області. Які зазначили, що проведення реімбурсації в області щодо відшкодування препаратів інсуліні в області в цілому позитивне. Однак необхідно посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед лікарів та пацієнтів області.
Адже, станом на 21.06.2017 року лікарями виписано лише 1437 рецептів, з них 1073 –відпущено пацієнтам у аптечних закладах області.
До відома:
Перелік аптек, що приймають участь в системі реімбурсації препаратів інсуліну наступний:
1. ПП «Конекс» (24 аптечні пункти у районах і 13 – у м. Вінниці).
2. ТОВ «Пріорис» (2 аптеки: Немирів та Теплик).
3. СТОВ «Єврофарм – Вінниця» (Погребище).
4. ТОВ «І.К.В.Е.Л» (Хмільник).
5. «Техмедсервіс -ТМС» (ЦПМСД №3 м.Вінниці).
6. МКП «Вінницька міська аптека», (3 аптеки та 4 аптечних пункти).
7. ФОП «Жлобницька М.А.» (ЦПМСД №1 м.Вінниці, Тиврів).
8. ФОП «Ткач О.В.» (Ямпіль).
9. КП «Томашпільська міжлікарняна аптека».
10. КП «Чернівецька центральна районна аптека».
11. КП «Шаргородська центральна районна аптека».
12. ТОВ «Перша допомога» (Жмеринка).
13. ФОП «Котлінський Віталій Васильович» (Чечельник).
14. КП «Ладижинська міська аптека».
Маршрут пацієнта в процесі реалізації системи відшкодування вартості препаратів інсуліну виглядає наступним чином:
1. Пацієнт приходить до свого лікуючого лікаря (користувача реєстру І рівня -основного або дублера), лікар обстежує його, вносить його дані у електронний реєстр, визначає потребу пацієнта у певному виді інсуліну та дозі.
Далі → Лікар за допомогою засобів електронного реєстру формує автоматично рецепт, в якому відображено вид препарату інсуліну та його кількість згідно потреби на місяць відповідно до ПЕРЕЛІКу
категорій хворих на діабет для відшкодування вартості препаратів інсуліну, визначених у Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну (тобто з повним відшкодуванням або з частковим відшкодуванням вартості даного рецепту).
Далі → Рецепт роздруковується та дається пацієнту. Електронний варіант даного рецепту надсилається у аптечний заклад (користувачу ІІІ рівня реєстру), який закріплений за даним ЛПЗ та пацієнтом за місцем проживання.
Далі → Пацієнт отримує за рецептом у аптеці препарат інсуліну; у випадку, якщо в його рецепті вказано «часткове відшкодування» – пацієнт доплачує суму, визначену у наказі МОЗ України від 14.02.2017 р. № 123 «Про затвердження реєстру референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну станом на 01 лютого 2017 року».
Далі → Суб’єкт господарювання – аптечний заклад (користувач ІІІ рівня реєстру щомісяця складає звіт про відпущені препарати інсуліну. Звіт надає розпоряднику коштів (лікувально – профілактичному закладу), з яким у аптеки заключено договір про відшкодування.
Далі → розпорядники коштів (ЛПЗ), згідно отриманих звітів аптечних закладів про відпущені препарати інсуліну – здійснюють відшкодування суб’єктові господарювання зазначеної в реєстрі суми.