Незареєстрований лікарський засіб продають за фейковою рекомендацією Міністерства охорони здоров’я України

Опубліковано 08.07.2019 о 15:28

Зловмисники пропонують препарат “Normalize”, який начебто рекомендує МОЗ України для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб. Насправді цей препарат навіть не має державної реєстрації, тобто продається незаконно. І, звісно, МОЗ України не рекомендує не продає його через мережу “своїх” аптек та взагалі не існує аптек МОЗ України.

Шахраї створили різні тематичні сторінки для торгівлі незаконним препаратом: https://bit.ly/2FUNAFt; https://bit.ly/2YA2kkq; https://bit.ly/2xu7KkT; https://bit.ly/2KZEgnO; https://bit.ly/2KZExXS тощо. За досить низьку ціну (від 1 до 49 гривень) зловмисники обіцяють нормалізацію тиску, усунення гіпертонії за 1 курс, відновлення судин і захист від інфаркту й інсульту. Але це все неправда. 

Чому не варто вірити цій рекламі:

  1. Препарат “Normalize” продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України (https://www.drlz.com.ua/) цього препарату немає.

  2. МОЗ України не рекомендувало цей препарат, а 93% його вартості не компенсується з держбюджету.

  3. Не існує онлайнаптек МОЗ України – ні конкретної аптеки, ні мережі аптек. Не варто замовляти ліки поштою. Згідно з законом торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ від 30.11.2016 № 929).

МОЗ України закликає бути обачними і не піддаватись на провокації зловмисників. 

Повідомити про ймовірний фальсифікат чи неякісний лікарський засіб можна за формою Держлікслужби: https://bit.ly/2XxVbEM

Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою за програмою “Доступні ліки”. Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт. Докладно про програму: https://www.moz.gov.ua/dostupni-liki

 

Інформація отримана з офіційної веб-сторінки Міністерства охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Відбулась перша веб-конференція робочої групи ВООЗ з розробки документа щодо відстеження медичної продукції

Наступна

Держлікслужба провела нараду щодо виконання вимог Ліцензійних умов суб`єктами господарювання в частині нових ДБН