Одна година замість трьох днів. Як отримати послуги з ліцензування онлайн?

Опубліковано 04.06.2020 о 13:10

Держлікслужба розробила інструкцію для отримання послуг з ліцензування виробництва, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами онлайн. І якщо ви досі не скористались зручним порталом (https://e-services.dls.gov.ua), що почав працювати ще у грудні минулого року, саме час розібратися і відчути всі переваги електронних послуг. А це швидкість, прозорість та можливість отримати необхідні послуги без паперової бюрократії, додаткових витрат і біганини коридорами державних установ.

Портал полегшить життя промислових виробників, аптечних закладів, імпортерів та дистриб’юторів (оптові продажі), адже тепер вони зможуть дистанційно подавати заяви та відслідковувати стан їх розгляду для отримання необхідних дозвільних документів, а саме:

– ліцензії щодо провадження діяльності з виробництва (промислового) лікарських засобів;
– ліцензії щодо провадження діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
– ліцензії щодо провадження діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Як це відбувається на практиці, розповідає підприємниця з Миколаєва, Катерина Осіпова, яка планувала відкрити свою першу аптеку. Завдяки своїй проактивності та чіткій цілі, вона знайшла інформаційний портал Держлікслужби та змогла самостійно і без зайвої допомоги оформити ліцензію на початок провадження діяльності.

«Відкриття своєї першої аптеки стало для мене принциповою справою. Перш за все, мені знадобилось отримати і свою першу дозвільну ліцензію. Можливість оформити її онлайн я знайшла випадково, в інтернеті. Банально, але шукала, адже просто виникла потреба. Оскільки заповнювала заяву без підказок, довелось зробити аж три спроби, адже спершу не обійшлось без помилок… Але за мету для себе поставила одне – дійти до кінця! З’ясувалось, що у Миколаєві я стала однією з перших, хто скористався цією послугою у новому онлайн форматі. Тепер допомагаю розробникам своїми відгуками щодо покращення роботи сервісу та тим, хто звертається за підказкою».

Для ще більш легкої та зручної роботи з порталом якраз і була розроблена детальна інструкція (https://bit.ly/2L5xVoY), за допомогою якої користувачі зможуть дізнатись:

– як зареєструватись на порталі, щоб скористатись усіма можливостями електронного кабінету;
– як переглянути наявні ліцензії та отримувати повідомлення системи;
– як подати заяву на ліцензування, зокрема, заяву на отримання ліцензії з торгівлі, заяву на створення нового місця провадження діяльності (МПД), заяву на закриття існуючого МПД, заяву про анулювання ліцензії тощо;
– як заповнити повідомлення про доповнення інформації;
– як моніторити подані заяви та отримувати сповіщення про стан розгляду та результати протягом усього терміну дії ліцензії.

Пані Катерина запевняє, що на шляху до цілі не зупиняють навіть такі речі, з якими довелось зіткнутися вперше, наприклад, кваліфікований електронний підпис (КЕП). «Сервіс дуже зручний! Особливо для таких новачків, як я. Раніше мені б довелось уже кілька разів приїхати до Києва. Скільки часу і ресурсів довелось би витратити? Щоразу цілих 3 дні! А якщо ви робите це онлайн, заздалегідь підготувавши необхідні документи, витрачається максимум 1 година».

Такий відгук як і інші історії користувачів, які самостійно подавали заявки щодо ліцензування, – це справжня порція натхнення для команди розробників та співробітників Держлікслужби.

До того ж, портал дозволяє не лише подавати заяви та відслідковувати статус їхнього розгляду онлайн, а ще й швидко вносити необхідні зміни та виправляти технічні помилки, допущені під час заповнення, що у паперовому вигляді вимагало багато часу, численних комунікацій з чиновниками або навіть призводило до відмови у видачі ліцензії.

Відтепер усе під контролем у вашому особистому кабінеті – переглянути наявні ліцензії, доповнити інформацію чи подати заяву на нову послугу з ліцензування – усе можливо онлайн. А головне – зручно, швидко і прозоро.

Нагадаємо, що портал з надання е-послуг розроблено у партнерстві Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і Міністерства цифрової трансформації, за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Проєкт реалізовано у співпраці з Фондом Східна Європа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Оновлено склад Центральної атестаційної комісії з атестації провізорів

Наступна

Планову атестацію фармацевтичних працівників відтерміновано на період карантину