Пам’ятаємо аварію на ЧАЕС

Опубліковано 26.04.2019 о 10:11

 

26 квітня  назавжди залишиться в пам’яті та історії українського народу, 33 роки як відбулась катастрофа на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія призвела до жахливих радіоекологічних, медичних та соціально-економічних наслідків, оскільки незворотні негативні ураження, що були нанесені, ще дотепер відображаються на здоров’ї людей. Адже широкого радіоактивного забруднення зазнали не лише територія України,  а й  суміжні з нею країни. Однак на сьогодні маємо обмежені чи навіть суперечливі відомості про  вплив хронічного малих доз опромінювання на організм людини.

Радіоекологічна ситуація на більшості території України, що склалася після аварії на Чорнобильській АЕС, призвела до того, що населення зазнало хронічного внутрішнього опромінювання радіонуклідами (РН), які було викинуто в зовнішнє середовище                       із зруйнованого реактора та які потрапляли до людського організму інгаляційним шляхом або через шлунково-кишковий тракт із продуктами харчування та з водою.

Наші вогнеборці, які першими стали на захист населення від ядерної небезпеки  найбільш постраждали від її наслідків. Під час обстеження було виявлено, що в більшості ліквідаторів аварії на ЧАЕС у ранній період розвинувся ряд захворювань та загострились хронічні патології.

В нашому колективі працює безпосередній свідок тих подій – головний спеціаліст з мобілізаційної роботи Держлікслужби,  старший науковий співробітник, кандидат медичних наук, полковник в запасі, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС I-ої  категорії Мазур Віктор Маркович. 27 років перебував на керівних офіцерських посадах, лікарський стаж роботи – 39 років. Лікар двох вищих категорій: з терапії та організації і управління охорони здоров’я.      У травні 1986 року Мазур Віктор Маркович був мобілізований для ліквідації аварії на ЧАЕС та надання медичної допомоги населенню, яке зазнало надмірної дії радіаційного випромінювання в зоні аварії.

Питання захворюваності населення, яке зазнало впливу невеликих доз радіаційного опромінення  та розвиток ефективних методів лікування Мазур В. М. дослідив у дисертації на тему: «Особливості клініки та лікування артеріальних гіпертензій в осіб, які зазнали надмірної дії іонізуючої радіації» під керівництвом професорів Никули Т.Д. та Захараша М.П.  Віктор Маркович зазначив, що одним із найважливіших компонентів комплексного лікування хворих, які зазнали опромінення, повинні бути сорбційні методи лікування. Разом з тим, наведені в дисертаційній роботі методи сорбентної, квантної та еферентної терапії надзвичайно актуальні і на сьогодні для використання їх у військово-медичних формуваннях в зоні АТО, військових шпиталях та лікувальних закладах охорони здоров’я України..

За значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявлені самовідданість і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи Мазур Віктор Маркович 26 квітня 2016 року був відзначений державною нагородою України – орденом «За заслуги» III ступеня як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, лікар-науковець, ветеран-військовослужбовець та державний службовець».

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Посадовці Держлікслужби взяли участь у зустрічі з представниками Проекту МТД

Наступна

Попередження FDA