Представники Держлікслужби України та імпортери ліків обговорили питання впровадження європейської моделі ліцензування імпорту ліків

Опубліковано 13.09.2013 о 00:00

Державна служба України з лікарських засобів погодилася на пропозицію представників імпортерів лікарських засобів відтермінувати делегування безпосередньо ліцензованому імпортеру проведення контролю  лікарських засобів, що ввозяться в Україну, яке передбачається проектом змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів. Про це повідомив Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов під час громадського обговорення змін до Ліцензійних умов, яке відбулося в Держлікслужбі України цього тижня.

 

Він нагадав, що згідно з вимогами Європейського Союзу, ліцензування імпорту лікарських засобів – це, в першу чергу, низка заходів, яка спрямована на локалізацію в Україні відповідальності іноземного виробника за якість поставлених ліків перед українським пацієнтом.

 

Представники Держлікслужби України також погодилися з імпортерами на  відтермінування запровадження деяких інших пунктів проекту. Зокрема, детальне обговорення чекає на узгодження з імпортерами термінів запровадження норми щодо необхідності укладання угод або контрактів між ліцензіатом, власником реєстраційного посвідчення та виробником.

 

З метою активізації та збільшення ефективності роботи робочої групи Перший заступник Голови І.Б. Демченко запропонувала залучити до обговорення юристів компаній-імпортерів. Вона нагадала, що фахівці Держлікслужби України готові і надалі до конструктивної співпраці, кінцевою метою якої є поетапне запровадження європейської моделі ліцензування імпорту препаратів в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Вітчизняна фармацевтична галузь може стати локомотивом зростання економіки України

Наступна

Ліцензування імпорту лікарських засобів: прозора процедура – вільна конкуренція