Роз'яснення щодо діяльності Держлікслужби України та її територіальних органів у другому кварталі 2015 року

Опубліковано 12.05.2015 о 00:00

https://www.diklz.gov.ua/img/publishing/?id=704351У відповідь на лист Інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" Держлікслужба України повідомляє, що 05.05.2015 відомство звернулося з офіційними листами до КМУ та МОЗ України, в яких вчергове поінформувало, що згідно з затвердженим кошторисом Держлікслужби України та її територіальних органів та Плану асигнувань на 2015 рік, фінансування діяльності Держлікслужби України та її територіальних органів було передбачено лише на перший квартал 2015 року.

        Виплата заробітної плати працівникам Держлікслужби України та її територіальних органів за квітень 2015 р. була можливою лише за рахунок залишку коштів, встановлених кошторисом Держлікслужби України та її територіальних органів на І квартал 2015 р.

        Станом на 30.04.2015 кошти на виплату заробітної плати працівникам Держлікслужби України та її територіальних органів за травень 2015 р. відсутні. Пунктом 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України передбачено, що "Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами".

        Крім того, згідно п. 4 ст. 48 Бюджетного кодексу України "Зобов’язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов’язаннями…і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов’язань не здійснюються".

        Таким чином, керівники територіальних органів Держлікслужби України, що мають власні бюджети, беручи до уваги наявність коштів на рахунках, приймають рішення щодо продовження або тимчасового призупинення їхньої роботи. У низки територіальних органів Держлікслужби України, зокрема, м. Києва та Київської області таких залишків на рахунках немає. Враховуючи зазначені вище обставини та норми діючого законодавства України, Держлікслужба України та її територіальні органи змушені припиняти свою роботу, відправляючи працівників у відпустки без збереження заробітної плати.

        Така ситуація унеможливлює проведення державного контролю лікарських засобів, зокрема при ввезенні на територію України згідно постанови КМУ від 14.09.2005 № 902 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну", що може призвести до припинення постачання лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів іноземного виробництва на територію України (в тому числі тих, що закуплені за кошти Державного бюджету України) та значних збитків суб’єктів господарювання, невдоволення громадськості.

        З огляду на зазначене,  Держлікслужба України звернулася до КМУ та
МОЗ України з проханням у найкоротший термін вирішити питання щодо ситуації, яка склалася на фармацевтичному ринку України.

        Окрім того, у зв’язку з тим, що на адресу Держлікслужби України надійшли звернення суб’єктів господарювання щодо неможливості здійснення державного контролю якості лікарських засобів згідно постанови КМУ від 14.09.2005 № 902 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну" (у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування  Держлікслужби України) та з метою уникнення можливого колапсу щодо постачання до України лікарських засобів (в тому числі тих, що закуплені та ввезені за кошти Державного бюджету України), Держлікслужба України звернулася до КМУ з проханням у найкоротший термін скорегувати дії Держлікслужби України враховуючи ситуацію, що склалася.

       Зі свого боку Держлікслужба України неодноразово звертала увагу КМУ та МОЗ України на нагальність вирішення цього питання, зокрема, ще 25.02.2015 підготувала проект розпорядження про виділення коштів на квітень-грудень 2015 року. На сьогодні, на лист Держлікслужби України  від 28.04.2015 № 6079 надійшло доручення Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка від 06.05.2015 № 1368 з проханням невідкладно опрацювати та подати Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції щодо врегулювання питання з подальшого фінансуванням Держлікслужби України.

      Слід зазначити, що згідно до свого положення, Держлікслужба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

МОЗ оголошує відкритий відбір на посаду Голови Державної служби України з лікарських засобів

Наступна

Україна та Білорусь поглиблюють співпрацю в фармацевтичній сфері