Роз'яснення щодо оновлених правил виписування рецептів на знеболювальні препарати для тяжкохворих

Опубліковано 15.07.2013 о 00:00

Роз’яснення щодо оновлених правил виписування рецептів на знеболювальні препарати для тяжкохворих

Міністерство охорони здоров’я України спростило доступ для невиліковно хворих до знеболювальних препаратів, які містять наркотичні (психотропні) речовини. Спеціальним наказом МОЗ України вперше в історії на території України зареєстровані таблетовані морфіни.

Наказом МОЗ України №203 від 15 березня 2013 року скасовано деякі раніше діючі норми відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що виписуються на спеціальних рецептурних бланках №3. Тепер знеболювальні засоби за рецептом можна придбати у будь-якій аптеці, що має відповідну ліцензію Державної служби України контролю за наркотиками.

Нині при наданні паліативної допомоги пацієнту дозволяється виписувати на одному рецептурному бланку лікарські засоби в кількості, передбаченій для 15-денного курсу лікування. При виписуванні таких рецептів лікар повинен зробити вказівку «Хронічно хворому». Рецепти на лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках №3, дійсні протягом десяти днів з дня виписки.

Норма розповсюджується на раніше виписані рецепти на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або на суміші з індиферентними речовинами. Ці рецепти додатково підписуються керівником закладу охорони здоров’я або його заступником з лікувальної роботи. А в разі їхньої відсутності свій підпис ставить завідувач відділення цього закладу, на якого покладена відповідальність за призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Документ завіряється печаткою суб’єкта господарювання, що провадить діяльність, пов’язану з медичною практикою.

У рецепті пишуться латинською мовою міжнародна непатентована назва лікарського засобу, формоутворюючих та корегуючих речовин, його склад, лікарська форма, звернення лікаря до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу лікарських засобів.

Спосіб застосування ліків, доза, частота, час та умови прийому ліків пишуться державною мовою або регіональними мовами відповідно до Закону України “Про засади державної мовної політики”.

Усі специфічні вказівки, помітки медичного працівника (“Хронічно хворому”, “За спеціальним призначенням”) додатково завіряються його підписом та печаткою.

У разі виписування безоплатно чи на пільгових умовах наркотичних (психотропних) лікарських засобів поряд з виписуванням рецепту на бланку №3 виписуються додатково Рецепти на бланку №1.

Довідка:

Наказом МОЗ України від 1 лютого 2013 року № 77 “Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів та внесення змін до реєстраційних матеріалівзареєстровані на території України наступні лікарські засоби терміном на 5 років:

– МОРФІНУ СУЛЬФАТ, таблетки по 0,005 г (№ 50 (10х5) у блістерах, реєстраційне посвідчення №UA/12735/01/01);

– МОРФІНУ СУЛЬФАТ, таблетки по 0,010 г (№ 10 (10х1), № 50 (10х5), №140 (10х14) у блістерах, реєстраційне посвідчення №UA/12735/01/02), виробник: Товариство з додатковою відповідальністю «ІнтерХім», м. Одеса, Україна.

Прес-служба МОЗ України

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

На Вінниччині триває роз’яснювальна робота з питань реалізації Пілотного проекту

Наступна

Дежлікслужба України рекомендує під час спілкування з пацієнтами стосовно Пілотного проекту використовувати наступну інформацію