Україна та Білорусь поглиблюють співпрацю в фармацевтичній сфері

Опубліковано 23.06.2015 о 00:00

SAM_1403 23 червня, напередодні засідання Міжурядової змішаної українсько-білоруської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, білоруська делегація на чолі з заступником міністра охорони здоров’я Республіки Білорусь Валерієм Шевчуком відвідала Держлікслужбу України. Українську сторону на зустрічі представляли заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, перший заступник Голови Держлікслужби України Олена Алєксєєва, керівники департаментів відомства та Навчального центру GMP/GDP. Сторони обговорили та погодили пропозиції до проекту підсумкового Протоколу у розділі «Про співробітництво у сфері охорони здоров’я», який 10 липня винесуть розгляд Міжурядової змішаної українсько-білоруської комісії.

    Під час зустрічі були окреслені питання взаємовигідного співробітництва у фармацевтичній сфері. Зокрема, білоруська сторона зацікавлена у впроваджені національними виробниками вимог GMP, та, як наслідок їх ширшому представлені на українському фармринку. Для підтвердження відповідності вимогам GMP білоруські фармацевтичні підприємства будуть запрошувати українських GMP-інспекторів.

   Також сторони домовилися про можливість проведення низки семінарів та тренінгів для фахівців білоруських фармпідприємств, інспекторів Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь з питань GMP. Представники Держлікслужби України, яка, як член PIC/S, є спів-куратором з оцінки попередньої заявки на вступ Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь до PIC/S, підтримали ці ініціативи та ознайомили білоруських колег зі специфікою діяльності відомства, процедурами сертифікації та проведення інспектування фармацевтичних підприємств на відповідність GMP, а також із діючою в Україні системою контролю якості лікарських засобів.

SAM_1414   Фахівці Держлікслужби України відзначили позитивну динаміку у збільшенні поставок білоруських препаратів на український ринок. Так, якщо в 2014 р. на державний контроль якості під час ввезення на територію України надійшло лише 2 серії одного найменування лікарського засобу виробництва Республіки Білорусь, то протягом 2015 р. — 14 серій 6 найменувань. Окрім того, згідно міжурядової Угоди про співробітництво в боротьбі з обігом фальсифікованих лікарських засобів, галузеві відомства двох країн здійснюють оперативний обмін інформацією про виявлені і заборонені на їхній території неякісні та фальсифіковані препарати. Така діяльність сприяє запобіганню потрапляння такої продукції в аптечні мережі України та Білорусі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Роз'яснення щодо діяльності Держлікслужби України та її територіальних органів у другому кварталі 2015 року

Наступна

Фахівці Державної служби з лікарських засобів реалізують навчальний проект Головного Фармацевтичного Інспекторату (MPI) Польщі із зміцнення потенціалу Держлікслужби України по нагляду за виробництвом та дистрибуцією лікарських засобів