У ЄС удосконалено засоби захисту лікарських засобів

Опубліковано 12.02.2019 о 10:17

З 11 лютого 2019 року на території країн Європейського Союзу починають діяти нові правила перевірки лікарських засобів на предмет їх захисту від підробки, які будуть реалізовуватись і застосовуватися у всіх закладах охорони здоров’я, а також у фармацевтичній промисловості.

Зокрема, віднині представники фармацевтичної промисловості будуть зобов’язані супроводжувати кожну упаковку лікарського засобу обов’язковим індивідуальним штрих-кодом і засобами, які застерігають від несанкціонованого відкриття та підробок. Всі аптеки, в тому числі ті, які реалізують лікарські засоби, будуть обов’язково перевіряти достовірність цих препаратів та щодо можливої фальсифікації перед їх розповсюдженням/реалізацією.

Лікарські засоби, які були вироблені до 9 лютого 2019 року без необхідних засобів захисту від неправомірного відкриття або підробки, залишаться на ринку до закінчення терміну їх придатності. Але і в цьому випадку встановлюється персональна відповідальність уповноважених осіб в аптеках і в лікарнях на предмет перевірки таких лікарських засобів, зокрема, щодо виробництва лікарських засобів і їх постачання.

 

Джерело: https://www.ema.europa.eu/en/news/new-safety-features-medicines-sold-eu

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Підписали меморандум про співпрацю за контролем над ліками та наркотичними засобами

Наступна

FDA вживає заходів проти 17 компаній, які несанкціоновано продають біодобавки, що начебто лікують хворобу Альцгеймера