Відбулось чергове засідання Комітету Сторін Конвенції MEDICRIME

Опубліковано 26.11.2024 о 16:18

Восьме пленарне засідання Комітету Сторін Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я (MEDICRIME), відбулось 20-22 листопада 2024 року у м. Страсбург, Французька Республіка.

У засіданні взяли участь представники 21 країни із 23 країн, що ратифікували Конвенцію, 4 країни, що її підписали,  та спостерігачі.  

Головуючий на відкритті заходу зазначив, що боротьба з фальсифікованою медичною продукцією є синергією захисту громадського здоров’я та кримінального права і становить  комплексний підхід до добробуту суспільства. Ця взаємодія охоплює широкий спектр суміжних питань для сфер охорони здоров’я та правосуддя. Підробка медичних препаратів – аморальна та злочинна діяльність, що несе серйозну загрозу здоров’ю та життю  людини. Наразі обіг фальсифікованих лікарських засобів має тенденцію до зростання та охоплення більших площ розповсюдження, тому широке членство в Конвенції MEDICRIME, що представлене на всіх континентах, є запорукою узгоджених та скоординованих дій, спрямованих на протидію таким злочинам.

На засіданні розглянуто звіт 1-го раунду моніторингу, який зосереджений на захисті громадського здоров’я під час пандемій. Цей звіт після ухвалення буде представлено Комітету міністрів у наступному році для ознайомлення.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками представляє Україну на засіданнях Комітету сторін Конвенції Ради Європи MEDICRIME. У ході обговорення представник Держлікслужби поінформував присутніх про організацію роботи регуляторного органу в умовах воєнного стану, зазначивши, що попри надзвичайно складні умови, Україна робить все можливе для зміцнення системи охорони здоров’я та її розвитку, зокрема в питанні забезпечення якості лікарських засобів відповідно до передового світового досвіду та практик. Також на засіданні приділили увагу обговоренню кращих практик з протидії фальсифікатам.

Активна участь представників Держлікслужби в роботі конвенційних органів та комітетів Ради Європи сприяє забезпеченню інтересів нашої країни у питаннях питань якості та безпечності лікарських засобів, медичних виробів.

Співпраця між усіма зацікавленими сторонами відіграє важливе значення в контексті прийняття та реалізації ефективних заходів та дає змогу об’єднати зусилля для боротьби з фальсифікацією медичної продукції та іншими подібним злочинами.

Конвенція Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я (Конвенція MEDICRIME) — це перший міжнародний правовий документ, що пропонує правову основу для всесвітнього співробітництва у боротьбі з підробкою ліків і медичної продукції та подібними злочинами.

Україна однією із перших підписала та ратифікувала Конвенцію MEDICRIME, а з 1 січня 2016 року цей договір набув чинності.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських засобів

Наступна

У Запорізькій області запрацював другий мобільний аптечний пункт