Начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Вінницькій області прийняв участь у нараді щодо готовності регіону до реалізації урядової програми «Доступні ліки».
Опубліковано 28.03.2017 о 00:0028 березня начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Вінницькій області Котлінський Ігор Васильович прийняв участь у нараді під керівництвом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з представникам аптечних мереж Вінниччини щодо готовності регіону до реалізації урядової програми «Доступні ліки».
Проект вступає в дію з 1 квітня 2017 року і за своєю суттю є механізмом повного або часткового відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.
«Український Уряд розпочинає сьогодні втілення в життя першого етапу медичної реформи, який має надзвичайно важливе значення. Від того, наскільки успішно ми його пройдемо, буде залежати реалізація наступних етапів, – звернувся до учасників наради голови облдержадміністрації Валерій Коровій. – За статистичними показниками, 924 288 пацієнтів області страждають на серцево-судинні захворювання. Близько 48 тисяч осіб хворіють на цукровий діабет ІІ типу, з бронхіальною астмою зареєстровано 10 285 пацієнтів. І ми повинні все зробити для того, щоб кожна людина з цього числа відчула, що програма з реімбурсації працює».
В ході наради директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович ознайомила учасників зібрання з нормативно-правовою базою, що забезпечує реалізацію програми відшкодування вартості лікарських засобів, та інформувала про заходи, що вжиті в області у процесі підготовки до впровадження зазначеної урядової програми.
За її словами, для Вінницької області субвенція з державного бюджету на відшкодування вартості ліків з окремих захворювань склала 20,5 млн. гривень. Ці кошти вже передано на місцеві бюджети.
«Пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря і отримати рецепт, затим завітати в аптеку та отримати за цим рецептом ліки: або безкоштовно, або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково буде відшкодована державою за референтною ціною, яку визначить МОЗ України», – повідомила Людмила Грабович.
Водночас вона інформувала, що головою облдержадміністрації видано розпорядження про модернізацію закладів первинного рівня медичної допомоги, їх дооснащення комп’ютерами, оргтехнікою та Інтернет-мережею, аби забезпечити ведення медпрацівниками реєстру пацієнтів за визначеними захворюваннями.
Також в ході наради учасники зібрання мали нагоду у форматі запитань-відповідей з’ясувати необхідну для організації ефективної роботи проекту інформацію.
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.