Продовжується подальша  щорічна актуалізація Державної фармакопеї України відповідно до Європейської Фармакопеї

Опубліковано 27.01.2023 о 11:15

В Україні здійснюється систематична актуалізація Державної фармакопеї України (ДФУ) як складової частини системи стандартизації контролю якості лікарських засобів, гармонізація державних стандартів якості лікарських засобів з європейськими. З 15.01.2013 р. Україна є членом Європейської Фармакопеї (Ph. Eur.). Стратегічним напрямом розвитку ДФУ, наслідуючи інші держави-члени Ph. Eur., є поступовий перехід на пряму (без перекладу) дію текстів Ph. Eur. і зосередження на розробці власних національних текстів, які доповнюють Ph. Eur.  

Так, в 2023 році продовжується щорічна актуалізація Державної фармакопеї України – правового документу, що містить загальні вимоги до лікарських засобів, методики контролю їх якості (Закон України «Про лікарські засоби», ст. 2). ДФУ має законодавчий характер. Її вимоги є обов’язковими для всіх підприємств та установ України незалежно від їх форми власності, які виготовляють, зберігають, контролюють і застосовують лікарські засоби.  

Підготовлено і направлено до друку Доповнення 6 до ДФУ другого видання (ДФУ 2.6), яке продовжує основні напрями розвитку, започатковані у попередніх випусках ДФУ другого видання. Це введення нових текстів й актуалізація існуючих згідно з розділами ДФУ:

  • методи аналізу (13 статей);
  • матеріали та контейнери (3 статті) – цей великий і важливий розділ постійно змінюється, тому його актуалізація є необхідною для збереження гармонізації ДФУ з Європейською Фармакопеєю. Актуалізовані статті на скляні контейнери для фармацевтичного застосування та гумові закупорювальні засоби;
  • реактиви – уведені додаткові реактиви, які підтримують нові монографії;
  • загальні тексти (9 статей);
  • Загальні монографії (9 статей) – вперше вводяться загальні національні монографії «Косметична продукція N», «Мезенхімальні стовбурові клітини для застосування людиноюN» та «Мезенхімальні стовбурові клітини для застосування у ветеринарній медициніN»;
  • Монографії на субстанції (2 статті).

Розробка ДФУ – це спільна справа науковців, провідних виробників лікарських засобів і фармацевтичної громадськості.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Звіт за 16 - 20 січня 2023 року

Наступна

Реєстрація в ЕСОЗ для аптечних закладів роздрібної торгівлі