29 вересня – Всесвітній день серця
Опубліковано 29.09.2023 о 14:1229 вересня за ініціативи Всесвітньої федерації серця і за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО з 2000 року по всій планеті відзначається Всесвітній день серця.
До 2011 року цей день припадав на останню неділю вересня, потім дата свята була остаточно закріплена за 29 вересня.
Людське серце – це дивовижний орган, витривалий та працьовитий, який безперестанно працює протягом усього нашого життя. За добу серце скорочується близько 100 тис. разів та перекачує більше 10 тис. літрів крові.
Саме тому турбота про здоров’я серця – питання життя!
Серцево-судинні захворювання, головним чином інфаркт міокарда та інсульт, за оцінкою ВООЗ є основною причиною смерті в усьому світі: на них припадає приблизно третина всіх смертельних випадків.
Тому вкрай важливо турбуватись про своє серце – проводити профілактику серцево-судинних захворювань! Ця «аксіома» набула особливого значення сьогодні, під час воєнного стану, коли психоемоційне навантаження на людей і суспільства зросло в рази.
Деякі основні правила запобігання серцево-судинним захворюванням:
– періодичні профілактичні медичні огляди, особливо для людей старше 40 років та тих, які відчувають «проблеми із серцем», або якщо в сім’ї траплялись інсульти чи інфаркти;
– кинути курити, не перебувати біли тих, хто курить, не дихати тютюновим димом;
– регулярна фізична активність зменшує ризик серцево-судинних захворювань, рекомендується приділяти принаймні 30 хвилин фізичній активності 5 разів на тиждень;
– слідкувати за своєю вагою, зайва вага підвищує ризик серцево-судинних захворювань;
– дотримуватись здорового харчування, зокрема, рекомендується вживати менше продуктів з високим вмістом насичених жирів, щоб запобігти підвищенню рівень холестерину в крові.
– слідкувати за рівнем артеріального тиску;
– контролювати рівень цукру в крові;
– дотримуватись режиму прийому призначених ліків.
В свою чергу, фахівці Держлікслужби роблять свій внесок для поліпшення епідеміологічної ситуації в Україні, пов’язаної із серцево-судинними захворюваннями, зокрема, проводиться постійний контроль якості лікарських засобів, які застосовуються в кардіологічній практиці, контролюються умови їх зберігання, транспортування та відпуску.
Також, практично відразу після початку повномасштабної війни, Держлікслужба за дорученнями Міністерства охорони здоров’я України здійснює постійний моніторинг цін на лікарські засоби, які найбільше користуються попитом у споживачів в аптечних закладах, в тому числі на серцево-судинні препарати та лікарські засоби для лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією.
Бережіть ваші серця і серця рідних! Будьмо здорові!
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.