4 вересня 2019 року відбулось 17-те засідання підкомітету з навчання STC міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S)

Опубліковано 06.09.2019 о 15:22

Системою співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) створено потужну систему обміну інформацією між регуляторними органами-членами PIC/S з метою координування взаємного навчання інспекторів GMP у сфері, що стосується інспектування виробництва (або дистрибуції) лікарських засобів та суміжної діяльності, задля збереження взаємної впевненості та заохочення забезпечення якості інспекцій.

Під егідою PIC/S працюють підкомітети за певними напрямами (підкомітет з навчання STC, підкомітет Експертних Кіл EC та інші), які на регулярній основі організовують проведення щорічних семінарів та роботу Експертних Кіл, створених для обговорення проблемних питань у галузі виробництва та дистрибуції лікарських засобів за участі інспекторів GMP різних країн та експертів Європейського Медичного Агентства (EMA), Європейського Директорату Якості Лікарських Засобів (EDQM), Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (UNICEF), Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (WHO).

З 2015 року PIC/S проводиться активна робота зі створення академії PIC/S для інспекторів GMP (Inspectorates Academy PIA). Наразі вже створено вебсайт PIA https://www.picscheme.org/en/pia-about та сформовано базу даних, яка містить матеріали, напрацьовані PIC/S та регуляторними органами-членами PIC/S (презентації, відеоматеріали, документи Експертних Кіл, нормативні документи), що стосуються питань виробництва та дистрибуції лікарських засобів, навичок інспекторів, технік проведення інспектувань тощо.

Представники Держлікслужби беруть активну участь у роботі підкомітету з навчання STC. Зокрема під час одного з таких засідань, яке відбулось 4 вересня 2019 року, обговорювалась програма навчання з питань управління ризиками для якості QRM, що складається з навчальних матеріалів PIA та яку пропонується використовувати як для навчання нових інспекторів GMP, так і для підвищення їх кваліфікації в подальшому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Інспекторат GMP Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками

Наступна

Держлікслужба впроваджує та здійснює тестування електронної системи онлайн подачі та відслідковування заяв щодо ліцензування видів діяльності