Звіт про виконання Плану антикорупційних заходів за 2020 рік у Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області

Опубліковано 06.01.2021 о 14:21

Протягом  2020 року  завдання, які доводилися уповноваженим з питань запобігання та виявлення корупції Держлікслужби виконувались на належному рівні. Були детально опрацьовані всі методичні рекомендації з питань запобігання та виявлення корупції, що надавались Держлікслужбою.

На початку 2020 року в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області (далі – Служба) проведена оцінка корупційних ризиків, звіт вчасно надано Держлікслужбі, також  оформлений звіт про стан виконання Плану заходів щодо запобігання корупції в Службі у 2019 році, який вчасно оприлюднено на  офіційному веб-сайті Служби.

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції Служби проводилась робота, спрямована на запобігання корупції, шляхом планування і проведення навчань, тренінгів та роз’яснювальної роботи безпосередньо серед працівників Служби щодо застосування та дотримання положень антикорупційного законодавства та порядку заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (е-декларацій) та з інших питань фінансового контролю. Всі заходи по проведенню навчань проводились регулярно, відповідно до плану. Також з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних правопорушень уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції  брала участь у експертизі проектів документів, що розробляються Службою.

Так за звітний період 2020 року було висвітлено, обговорено та роз’яснено  наступні питання: роз’яснення щодо порядку декларування відкритих рахунків у банках, роз’яснення щодо необхідності зазначення у новій формі електронної декларації унікального номеру з демографічного реєстру, роз’яснення щодо умов відображення зобов’язань в декларації, обговорення антикорупційного календаря на лютий 2020 року, обговорення норм ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, обговорення проблемних питань під час подачі декларації  за новою формою, обговорення новел у процедурі розгляду повідомлень про корупцію, роз’яснення присутнім порядку фінансового контролю у змінах і доповненнях, підбиття підсумків декларування, обговорення основних помилок при заповненні декларації, обговорення роз’яснень НАЗК щодо правильного заповнення декларації, огляд змін до чинного законодавства по запобіганню корупції, розглянуто підсумки ключових результатів діяльності НАЗК за 100 днів роботи по запровадженню механізмів запобігання корупції, про існуючі обмеження щодо отримання подарунків посадовцями, ознайомлення з новим порядком перевірки декларацій посадових осіб органів державної влади, ознайомлення з порядком дій державних органів після визнання службовців винними у вчиненні корупційних правопорушень, роз’яснення різниці між викривачем та заявником, обговорення змін в питаннях очищення влади, ознайомлення зі ст. 1724 КУпАП, спецперевірка, конфлікт інтересів та розгляд повідомлень викривачів та ін.

Головним спеціалістом-бухгалтером всім працівникам було видано під підпис довідки про заробітну плату за 2019 рік. На належному рівні був організований контроль за вчасним поданням декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру посадовими особами Служби та перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів суб’єкта декларування у встановленому законодавством порядку. Всі працівники подали декларації вчасно.

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Служби протягом звітного періоду приймала активну участь у підвищенні своєї кваліфікації, так було підвищено кваліфікацію на курсах за наступною тематикою: “Корупція та забезпечення доброчесності” в НАДУ при Президентові України, “Декларуй ДоброЧесно!2020” на сайті “Прометеус”, “Актуальні проблеми реалізації законодавства у сфері запобігання корупції на публічній службі” в Національній академії внутрішніх справ, “Практика організації роботи із запобігання та виявлення корупції антикорупційними уповноваженими” в Українській школі урядування.

В актуальному стані підтримується розділ “Запобігання проявам корупції” на офіційному веб-сайті Служби, забезпечується його інформаційне наповнення.

На вході до Служби наявна скринька для подачі скарг на корупційні дії, стенд з контактними даними спеціально уповноважених органів з питань запобігання корупції, уповноважених осіб Держліслужби та Служби, наявний для широкого загалу примірник Закону України «Про запобігання корупції», а також на стендах розміщені актуальні новини та інформація з питань запобігання корупції, яка постійно оновлюється.

Протягом 2020 року не було виявлено випадків порушення антикорупційного законодавства посадовими особами структурних підрозділів Служби.

Розроблений та затверджений План заходів щодо запобігання корупції в Службі на 2021 рік., який вчасно оприлюднено на  офіційному веб-сайті Служби.

 

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

План заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області в 2021 році

Наступна

ПЛАН ЗАХОДІВ щодо запобігання та виявлення корупції в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області в 2022 році