Звіт про проведення заходів з питань запобігання корупції у 2020 році

Опубліковано 21.01.2021 о 13:38

         З метою виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області (далі Служба) проведено ряд заходів.

           Протягом 2020 року здійснювався контроль за своєчасним виконанням службових документів з питань запобігання корупції, що надходили з Держлікслужби. Питання, порушені у цих службових документах, розглядались на нарадах Служби. Протягом звітного періоду на нарадах розглянуто 5 питань, пов’язаних із запобіганням та протидією корупції.

           До плану періодичного навчання персоналу на 2020 рік внесено 5 тем з питань протидії корупції, за якими протягом звітного періоду проведено 5 занять із подальшою перевіркою знань. Також протягом року проведено 3 позапланових навчання із зазначених питань. У січні – березні 2020 року особлива увага зверталась на питання, пов’язані із порядком заповнення електронних декларацій та інших питань фінансового контролю. Розроблено та затверджено перелік нормативно-правових актів з питань запобігання корупції, проводиться моніторинг змін до них в частині, що стосується посадових осіб Служби. Під час нарад за участю працівників Служби додатково проводились роз’яснення вимог антикорупційного законодавства, надавались консультації працівникам Служби з цього приводу.

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції прийнято участь у навчанні (тренінгу): «Актуальні проблеми реалізації законодавства у сфері запобігання корупції на публічній службі», отримано сертифікати.

           У 2020 році Службою двічі оголошувався конкурс на заняття посади державної служби та 1 раз – добір. Під час оформлення переможців конкурсу та особи, що пройшла добір на посаду державної служби організовано проведення перевірки щодо додержання вимог статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» (обмежень щодо сумісництва та суміщення із іншими видами діяльності). За результатами перевірки порушень зазначених обмежень не допущено. У звітному періоді 1 особа претендувала на посаду, яка передбачала зайняття відповідального або особливо відповідального становища. Організовано проведення спеціальної перевірки. Особи прийняті на державну службу ознайомлені із Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (листи ознайомлення додано до особової справи), подали відповідні декларації про відсутність у них конфлікту інтересів, а також підписали угоду про конфіденційність.

В Службі в доступному місці розміщена антикорупційна скринька, інформація про уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції та примірник Закону України «Про запобігання корупції».

Також на офіційному веб-сайті Служби розміщено інформацію з питань запобігання корупції.

Протягом січня – березня 2020 року проведена робота щодо надання співробітникам Служби інформаційно-правової та методичної допомоги в заповненні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Всі працівники Служби отримали довідки про заробітну плату за 2019 рік. Працівники Служби звільнені у 2019 року були поінформовані про необхідність подання вищезазначених декларацій за минулий рік. Питання заповнення електронних декларацій розглядалось на нарадах Служби 4 рази, проведено 3 планових заняття (тренінги) щодо порядку та строків заповнення електронних декларацій, 3 додаткових роз’яснення чинного законодавства під час проведення нарад. За результатами вжитих заходів порушень з боку працівників Служби та звільнених у 2019 році осіб щодо своєчасності подання щорічної електронної декларації не допущено.

У 2020 році було звільнено 3 державних службовця. Вживались заходи щодо своєчасності подання даними особами електронної декларації особи, що припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування. Разом з тим, особою, яка займала посаду головного спеціаліста – бухгалтера, було допущено порушення вимог законодавства щодо подання зазначеної декларації, у зв’язку із чим, направлено повідомлення до НАЗК.

В період з 13.01.2020 по 27.02.2020 (із зупиненням з 14.01.2020 по 02.02.2020) в Службі Південним офісом Державної аудиторської служби проводилась ревізія фінансово-господарської діяльності. Відповідно до акту ревізії фінансово-господарської діяльності Служби та матеріалів до нього ревізійною групою Південного офісу Держаудитслужби виявлено порушення вимог чинного законодавства України з боку головного спеціаліста – бухгалтера, відносно якого Службою здійснено дисциплінарне провадження. За результатами розгляду дисциплінарної справи відносно головного спеціаліста – бухгалтера виявлені факти використання ним повноважень в особистих (приватних) інтересах та в неправомірних особистих інтересах іншої особи та, як наслідок, порушення обмеження щодо використання службових повноважень, передбаченого статтею 22 Закону України «Про запобігання корупції». За вчинення корупційного правопорушення головного спеціаліста – бухгалтера звільнено з посади державної служби, а також вжито заходи щодо відшкодування матеріальної шкоди, нанесеної Службі, з його боку. Повідомлення про вчинення корупційного правопорушення із відповідними матеріалами  направлено до НАЗК. Інформація щодо вказаної особи внесена до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Протягом 2020 року вживались заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, проведено 3 заняття з цього приводу. У поточному році повідомлень про конфлікт інтересів не надходило.    

Проводилась робота щодо перевірки дотримання норм антикорупційного законодавства під час видання актів Служби, у зв’язку із чим всі нормативні документи, які подаються на підпис начальника Служби обов’язково попередньо погоджуються із юрисконсультом Служби.

Здійснювався моніторинг засобів масової інформації на предмет опублікування відомостей про вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією дій працівниками Служби. Протягом 2020 року таких фактів із засобів масової інформації Службою отримано не було.

Вживались заходи щодо дотримання вимог конфіденційності у разі отримання повідомлень від працівників Служби про порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» іншою особою. Протягом 2020 року інформації про порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» від працівників Служби не надходило.

           Затверджено графік особистого прийому громадян посадовими особами Служби, в тому числі з антикорупційних питань уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції. Протягом 2020 року громадяни із повідомленням про вчинення корупційних дій до посадових осіб Служби не звертались, запитів про надання інформації про діяльність щодо запобігання корупції від громадських об’єднань або громадян не надходили. 

 

Складено план заходів з питань запобігання корупції у 2021 році.

 

 

Уповноважена особа з питань запобігання

та виявлення корупції в Службі                                                         Д.С. Фінєєв

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Звіт про проведення заходів з питань запобігання корупції у 2018 році

Наступна

ПЛАН РОБОТИ Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області з питань запобігання корупції у 2021 році