ПОРЯДОК організації електронного декларування в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області, перевірки факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання, несвоєчасного подання таких декларацій.

Опубліковано 24.01.2024 о 08:53

 

ПОРЯДОК

організації електронного декларування в Державній службі

з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області, перевірки факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання, несвоєчасного подання таких декларацій.

 

І. Загальні положення

1.1.Порядок організації електронного декларування в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області (далі-Служба), перевірки факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання, несвоєчасного подання таких декларацій (далі – Порядок) розроблений відповідно до розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), Порядку перевірки факту подання декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) від 06.09.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609,Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» (далі – Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ),Роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації,повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-резидента, проведення перевірок), з метою забезпечення своєчасного подання електронних декларацій працівниками Служби та встановлення процедури перевірки факту подання суб’єктами декларування, які в ній працюють (працювали), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також визначення процедури повідомлення посадовими особами Служби Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі.

1.2.Дія даного Порядку, відповідно до статті 3 Закону, поширюється на всіх державних службовців Служби, в тому числі осіб, які не є державними службовцями, але відповідно до Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків (далі декларанти).

1.3.Даний порядок доводиться до всіх декларантів під особистий підпис.

 

  1. II. Подання електронних декларацій

працівниками Служби, контроль за подачею декларації

 

2.1.Декларанти зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи (Закон України від 03.03.2022№ 2115-ІХ).

Початок перебігу строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (ст. 253 ЦК України).

Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку (ч. 3 ст. 254 ЦК України).

Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларанти, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, протягом 20 днів подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Декларація при звільненні, якщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду (абз. 2 п.п. 2 п. 2 розд. ІІ Порядку № 449/21).

2.2.Декларанти, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб’єктом декларування зазначених функцій.

2.3. Перед призначенням на посаду державної служби переможець конкурсу подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, якщо така декларація не подавалася раніше. Декларація кандидата на посаду, якщо особу призначено на вакантну посаду державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація подається для забезпечення проведення спеціальної перевірки відповідно до ст. 56 Закону.

2.4.У разі переведення державного службовця на іншу посаду державної служби, призначення на іншу посаду державної служби після звільнення протягом 20 днів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не подається.

2.5.У випадку виявлення суб’єктом декларування помилок у поданій ним декларації упродовж семи днів після подання декларації, він має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

2.6. Притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

2.7.Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному вебсайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному вебсайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об’єкт), є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.

2.8.Інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

2.9. Національне агентство проводить щодо декларацій, поданих суб’єктами декларування, такі види контролю:

  • щодо своєчасності подання;
  • щодо правильності та повноти заповнення;
  • логічний та арифметичний контроль.

Порядок проведення видів контролю, а також повної перевірки декларації визначається Національним агентством.

У період дії воєнного стану або стану війни повні перевірки декларацій та заходи контролю щодо правильності та повноти заповнення декларації не проводяться (Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ).

2.10.Уповноважена особа Служби, перевіряє факт подання декларацій у строки протягом десяти календарних днів з граничної дати подання таких декларацій, визначеної в абзаці другому частини третьої статті 45 Закону.

2.11.Якщо за результатами контролю встановлено, що суб’єкт декларування не подав декларацію, Національне агентство письмово повідомляє такого суб’єкта про факт неподання декларації, і суб’єкт декларування повинен протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення подати декларацію в порядку, визначеному частиною першою статті 45 Закону.

Одночасно Національне агентство письмово повідомляє про факт неподання декларації керівника Служби та спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.

 ІІІ. Порядок взаємодії посадових осіб Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області щодо організації подання декларацій працівниками, перевірка факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій

3.1.Щорічно до 31 грудня за підписом начальника Служби, головного спеціаліста з питань персоналу Служби складаються списки декларантів (працівники, які станом на 31 грудня працюють та звільнені в поточному році відповідно до зразка в додатку 1 та направляються в електронному вигляді уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції Держлікслужби.

В списку обов’язково вказується інформація та додатково додається підтвердження щодо нагадування звільненим особам про необхідність декларування.

3.2.Завідувач сектору бухгалтерського обліку та економіки – головний бухгалтер надає не пізніше 01 лютого декларанту інформацію про заробітну плату в попередньому році.

3.3.Після подачі декларації та отримання підтвердження НАЗК, працівник негайно повідомляє про цей факт уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції Служби.

3.4.Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції зобов’язана у дводенний термін перевірити наявність декларації, відсутність технічних помилок та повідомити декларанта, у разі їх наявності, для внесення змін. Термін внесення змін до декларації складає 7 днів з дня її подання.

3.5.Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Служби надає список поданих декларацій із зазначенням технічних помилок, які не виправлені, станом на 1, 25, 30 березня та у разі закінчення етапу декларування (зразок Додаток 3) Уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції Держлікслужби.

3.6.Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Держлікслужби веде облік поданих декларацій, технічних та логічних помилок допущених суб’єктами декларування та не пізніше 10 квітня доповідає Голові Держлікслужби про результати декларування.

3.7.Перевірка факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій покладаються на уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції Служби.

3.8.Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Служби перевіряє факт подання декларацій шляхом пошуку та перегляду інформації в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному вебсайті Національного агентства.

3.9.У випадку встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб’єктами декларування відповідно до вимог Закону, Служба, повідомляє Національне агентство упродовж трьох робочих днів з дня виявлення такого факту. Повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (додаток 2), надсилається засобами поштового зв’язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Зазначене повідомлення надсилається окремо за кожним фактом такого неподання чи несвоєчасного подання.

3.10.Електронні копії повідомлень Національного агентства про встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій надсилаються супровідним листом начальнику служби та електронну адресу уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Служби для опрацювання та обліку.

Повідомлення про факт неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надсилається за формою, встановленою в додатку 2 до цього Порядку, з урахуванням положень статті 216 Кримінального процесуального кодексу України.

Уповноважена особа з питань

запобігання та виявлення корупції                                       Ірина ВАРАНІЦЬКА

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

ЗВІТ про виконання заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області в 2023 році

Наступна

ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО КОРУПЦІЮ