Актуальні питання

Опубліковано 01.06.2020 о 09:32

Щодо відсутності у продажі лікарських засобів та медичних масок в аптеках.

Забезпечення аптечних закладів лікарськими засобами не відноситься до повноважень Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області.

Для уточнення наявності лікарських засобів в аптечних закладах Рівненської області можна звертатися за телефонами довідок фармацевтичних компаній.

 

Щодо доставки ліків за програмою «Доступні ліки».

Наданний перелік аптечних закладів, які здійснюють відпуск за програмою реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки») у Рівненській області.

 

 Щодо перефасування та перепакування готових лікарських засобів.

 Здійснювати перефасування та перепакування готових лікарських засобів мають право лише аптеки, що мають ЛІЦЕНЗІЮ на виготовлення (виробництво) лікарських засобів в умовах аптеки.

 

Щодо відпуску рецептурних лікарських засобів через аптечні заклади.

Відпуск лікарських засобів, які є рецептурними, повинен здійснюватися аптечними закладами з суворим дотриманням вимог Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, що затверджені наказом МОЗ України 19.07.2005  № 360. При відпуску таких препаратів споживач повинен надати фармацевту рецепт виписаний на рецептурному бланку, після відпуску такого лікарського засобу, на рецепті проставляється штамп “Відпущено” і повертається хворому.

В разі наявності інформації про безрецептурний відпуск таких лікарських засобів потрібно  повідомляти Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області.

 

Щодо якості придбаних лікарських засобів.

При надходженні відповідно оформленої, згідно Закону України «Про звернення громадян»,  заяви (клопотання) чи скарги, на якість придбаного лікарського засобу, та наявності документа, що підтверджують придбання такого препарату, після отримання погодження від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), проводиться позапланова перевірка суб`єкта господарювання, стосовно якого надійшло звернення. В разі необхідності проводиться відбір лікарського засобу та проводиться лабораторний аналіз його якості для підтвердження відповідності затвердженим методам контролю.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку