Десяти аптечним закладам Рівненської області у 2018 році анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Опубліковано 21.01.2019 о 15:12

За результатами перевірок, що проводилися Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області у 2018 році, за грубі порушення чинного законодавства 10 аптечним закладам Рівненської області анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Підставами для анулювання ліцензій стали недопуск інспекторів Служби до перевірок та невиконання розпоряджень про усунення виявлених порушень у встановлені терміни.

Крім того,  Служба наголошує, що з 01 січня 2019 року внесені зміни до Закону України «Про захист прав споживачів». Змінами передбачено, що в аптечних закладах вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення неналежної якості розглядаються після пред’явлення споживачем (пацієнтом) розрахункового документу.

Факт неналежної якості лікарського засобу підтверджують такі документи:

– висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби;

– розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

Таким чином, для того щоб повернути неякісний лікарський засіб до аптеки, споживач має звернутися до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області (м. Рівне, вул. 16 Липня, 38) з відповідною заявою, до якої додати розрахунковий документ, що підтверджує  придбання лікарського засобу в аптеці. У разі необхідності зразки цього лікарського засобу будуть вилучені в аптеці для проведення додаткових досліджень.  Після отримання негативного висновку щодо якості лікарського засобу, споживач може повернути його до аптеки для подальшої утилізації (знищення) та вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми або  заміни товару на такий самий або аналогічний товар з числа наявних в аптеці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Відбулася колегія управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації.

Наступна

Типові порушення ліцензійних умов, що виявлялися Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області під час перевірок, які проводилися у січні - лютому 2019 року.