Найпоширеніші помилки, яких варто уникати, вживаючи ліки

Опубліковано 19.11.2019 о 16:41

В наш час, коли лікувальні властивості сучасної медицини просто дивовижні, нам усеж потрібно бути уважним, коли справа доходить до використання будь-яких ліків. Нижче наведено шість поширених помилок споживачів ліків.

  1. Придбання брендових ліків замість генеричних відповідників.

     Генеричні препарати є так само ефективними, як і брендові ліки. Для отримання дозволу на продаж генерики повинні містити такі самі активні інгредієнти, як і оригінальні лікарські засоби. Єдиною відмінністю є неактивні складові на зразок барвників або консервантів, які не впливають на дію препарату. Якщо ви погано реагуєте на один із таких інгредієнтів, тоді, вам потрібно приймати брендовий препарат. В іншому випадку збережіть гроші та використайте генерик.

  1. Ігнорування взаємодії ліків із їжею та напоями.

     Завжди перевіряйте, яка їжа та напої можуть взаємодіяти з вашими ліками. Особливо потрібно уникати грейпфрутів та грейпфрутового соку. В залежності від уживаного лікарського засобу цей сік здатен знизити або підвищити абсорбцію – в останньому випадку, це може призвести до передозування. Також є певні ліки, які не потрібно приймати з продуктами із великим вмістом кальцію через те, що вони впливають на здатність організму абсорбувати препарат. Існують лікарські засоби, які спричиняють втрату або збереження калію, тому краще проконсультуватися з лікарем або фармацевтом стосовно вживання певних продуктів. Також ви повинні запитати у лікаря щодо вживанняалкоголя, який здатен перетворити можливі неважкі побічні реакції на дуже загрозливі.

  1. Неуважність в аптеці.

      Перед  тим, як відійти від прилавка аптеки, переконайтеся, що ви отримали саме той препарат, який потрібен. Роздивіться свої ліки, перегляньте назву та дозування, щоб пересвідчитись у їхній відповідності рецепту. Перечитайте інструкцію до засобу, аби впевнитися, що цей препарат вам підійде.

  1. Уникання бесіди з фармацевтом.

      Досвідчені фармацевти завжди запитують, чи все вам відомо про особливості застосування ліків, які ви купуєте. Однак багато відвідувачів унікають пояснень фахівця. Ніколи не потрібно поспішати під час отримання нових лікарських засобів. Саме в цей час варто дізнатися, для чого призначений данний препарат, а також про його переваги та можливі побічні реакції або взаємодію з іншими ліками.

  1. Неправильне зберігання ліків.

        Найгірше місце для зберігання препаратів – ванна кімната. Волога може зашкодити лікам. Деякі засоби потребують захисту від світла, їх необхідно тримати в темному місці. Є ліки, які слід зберігати в холодильнику і доводити до кімнатної температури лише перед використання. Потрібно пам’ятати, в інструкції до кожного лікарського засобу обов’язково прописані умови зберігання, які гарантують  якість та безпеку ліків.

  1. В домашній аптечці зберігаються ліки, у яких закінчився термін придатності.

      Лікарські засоби, термін придатності яких минув, вживати заборонено, оскільки це може завдати значної шкоди здоров’ю. Їх необхідно позбутися, причому утилізація має бути правильною. В жодному разі не слід змивати ліки в каналізацію – адже потрапляння певних груп серцевих, спазмолітичних, антибактеріальних або гормональних препаратів може бути дуже шкідливим для навколишнього середовища.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

УВАГА! 18.12.2019р. о 09:00 адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, буд. 39, офіс 602 відбудеться засідання атестаційної комісії з атестації провізорів та фармацевтів при Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернігівській області.

Наступна

Для всіх зацікавлених! АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА СТОСОВНО НАЯВНОСТІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ АПТЕЧНИМИ ЗАКЛАДАМИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДУКЦІЇ, ЩО НЕ Є ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ, ПРОТЕ ДО ЇХ СКЛАДУ ВХОДЯТЬ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ (АФІ) ТА ЯКІ МІСТЯТЬ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЛІКУВАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ.