Використання фармацевтами ЕЦП під час відпуску лікарських засобів: роз’яснення Держлікслужби

Опубліковано 29.04.2025 о 10:27
 
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) нагадує, що п. 312 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (далі — Ліцензійні умови), затверджених постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 30.11.2016 р. № 929, визначено, що ліцензіат, який провадить господарську діяльність з роздрібної торгівлі препаратами, зобов’язаний:
дотримуватися вимог, встановлених Порядком функціонування електронної системи охорони здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 25.04.2018 р. № 411 «Деякі питання електронної системи охорони здоров’я», та порядками ведення відповідних реєстрів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України;
зареєструватися в Реєстрі суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (далі — Реєстр) та забезпечити роботу з електрон­ною системою охорони здоров’я (далі — ЕСОЗ), управління медичною інформацією та використання інших функціональних можливостей зазначеної системи, які є обов’язковими в процесі провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.
Відповідно до п. 162 Ліцензійних умов ліцензіат, який провадить господарську діяльність з роздрібної торгівлі препаратами, забезпечує в обов’язковому порядку внесення інформації щодо відпущених лікарських засобів до Реєстру в разі відпуску ліків за елект­ронними рецептами.
З метою виконання зазначених вимог працівники аптечних закладів, які здійснюють відпуск препаратів, мають бути зареєстровані в ЕСОЗ та використовувати як засіб електронної ідентифікації власний електронний цифровий підпис (ЕЦП).
П. 2 ст. 11¹ Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» встановлено, що користувачі послуг електронної ідентифікації зобов’язані:
забезпечувати конфіденційність та неможливість несанкціонованого доступу інших осіб до засобу електронної ідентифікації;
невідкладно повідомляти надавача послуг елект­ронної ідентифікації про підозру або факт компрометації засобу електронної ідентифікації;
не використовувати засіб електронної ідентифікації в разі його компрометації.
Отже, передача ЕЦП іншій особі є порушенням його конфіденційності та компрометацією інформації, що містить такий підпис.
Враховуючи вищевикладене, використання різними працівниками аптеки одного ЕЦП для роботи в електронній системі охорони здоров’я є неприпустимим.
За матеріалами https://www.dls.gov.ua
 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Щодо проведення комунікативної та роз’яснювальної роботи серед аптечних закладів суб’єктів господарювання

Наступна

Перелік аптечних закладів, що здійснюють відпуск інсуліну на території Вінницької області станом на 30.04.2025