В Ужгороді відбулася регіональна зустріч «Реімбурсація «Доступні ліки – 2025»

Опубліковано 26.05.2025 о 14:51

23.05.2025 року начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області Петро Яцук  та начальниця відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів, медичної продукції та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області  Оксана Вербовська взяли участь у  регіональній зустрічі «Реімбурсація «Доступні ліки – 2025», організованою Національною службою здоров’я України. Учасниками заходу також стали представники аптечних закладів, медичних установ первинної та вторинної ланки, а також органів місцевого самоврядування та інші зацікавлені сторони. Темою обговорення стали досягнення та перспективи Державної програми реімбурсації «Доступні ліки», що впроваджується в рамках медичної реформи в Україні. Ініціатива спрямована на доступність ліків для пацієнтів з хронічними захворюваннями, зменшивши їх фінансове навантаження. За програмою пацієнти можуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, в першу чергу, ті, що страждають від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу або бронхіальної астми.

Програма працює вже шість років і має вагомі результати. З моменту її старту понад 5,5 мільйона пацієнтів отримали необхідні медикаменти, а лише у 2024 році аптекам було відшкодовано 5,8 мільярда гривень. У поточному році програмою вже скористалися 1,6 мільйона українців. На 2025 рік уряд передбачив збільшення бюджету до понад 6 мільярдів гривень.
Одним із найкращих регіонів у реалізації програми стало Закарпаття. В області функціонує 551 аптечний пункт, що бере участь у державній програмі. З початку дії програми в області виписано понад 2 мільйони рецептів, а у 2025 році — вже 237 тисяч. Показник відпуску лікарських засобів за рецептами досягає 84% — один із найвищих в країні.
В рамках заходу було також представлено плани щодо подальшого включення лікарських засобів до програми в межах існуючих нозологій. У перспективі також розглядається розширення програми на нові нозології.
 
У ході зустрічі було підкреслено, що у селах рецепти погашаються вдвічі рідше, ніж у містах, а деяким мешканцям сіл доводиться долати понад 20 км, щоби потрапити до найближчої аптеки. Вирішення цих питань вимагає спільної роботи місцевої влади, медичних установ та держави.
Програма «Доступні ліки» залишається ключовим інструментом Програми медичних гарантій (ПМГ) та підтверджує ефективність державної політики у сфері охорони здоров’я. Завдяки міжнародній підтримці та щоденній праці фахівців реформа продовжує розширюватись і охоплювати дедалі більше українців.
 
За матеріалами https://zakarpat-rada.gov.ua/

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Аптеки, що відпускають інсуліни на території Закарпатської області станом на 21.05.2025 року