Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області інформує про нові ДБН В.2.2-40:2018

Опубліковано 02.04.2019 о 11:39

 Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області інформує про те, що з 01.04.2019 року набули чинності ДБН В.2.2-40:2018 “Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 листопада 2018  року № 327.

ДБН В.2.2-40:2018 поширюється на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель та споруд, а також розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення (МГН). Вимоги цих норм є обов’язковими для застосування всіма юридичними особами та фізичними особами — підприємцями на території України, окрім будівництва індивідуальних (приватних) житлових будинків.

У нормах ДБН посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведено всі їх необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. Зокрема, щодо проектування пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

ДБН В.2.2-40:2018 визначено поняття «розумне пристосування» – це індивідуальне архітектурно-планувальне рішення, що забезпечує МГН мінімальний стандарт доступності в умовах реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд. Розумним пристосуванням можуть бути допоміжні технічні засоби та механізми (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі).

«Кнопка дзвінка виклику» співробітника суб`єкта обслуговування не може бути елементом доступності, а також «розумним пристосуванням» його до потреб МГН.

 З набранням чинності ДБН В.2.2-40:2018 визнаються такими, що втратили чинність, ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”, затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 02 листопада 2006 року № 362.

У відповідності до абз. 5 п. 165 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою КМУ від 30 листопада 2016 року № 929 ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами створює необхідні умови для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів.

 

Таким чином, відповідність вимогам державних будівельних норм умов доступності визначається висновком експерта з посиланням на нові ДБН, а саме: ДБН В.2.2-40:2018.

 

Інформацію про експертів, включених до реєстру атестованих осіб можна отримати на офіційному сайті Мінрегінбуду за посиланням: https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/building/reyestr-atestovanih-osib/.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Витяг з Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2019 рік по Миколаївській області

Наступна

Витяг з Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2020 рік по Миколаївській області