Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області інформує про зміни у законодавстві щодо відпуску лікарських засобів!

Опубліковано 17.12.2018 о 14:38

З 01 січня 2019 року всі суб’єкти господарювання, що займаються роздрібною реалізацією лікарських засобів та медичних виробів, в тому числі фізичні особи – підприємці, зобов’язані використовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій). Зазначені нововведення впроваджуються шляхом внесення змін до ст. 296.10 Податкового кодексу України та виключення з переліку платників єдиного податку, що можуть не використовувати РРО,  суб’єктів господарювання, що займаються реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення. Відповідні зміни вносяться і до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Також вносяться зміни до Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема ст. 8 (Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості) доповнюється наступним положенням: «Вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Додатково нагадуємо, що відповідно до п. 159 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою КМУ від 30.11.2016 № 929, під час продажу лікарських засобів ліцензіат видає особі, яка придбаває лікарські засоби, розрахунковий документ, що засвідчує факт купівлі, у порядку, встановленому законодавством.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області інформує про курси підвищення кваліфікації!

Наступна

Алгоритм оплати за видачу ліцензії в 2019 році