«Доступні ліки» у 2024 р.: затверджено переліки лікарських засобів та медичних виробів, які реімбурсуються

Опубліковано 21.02.2024 о 12:37

 Наказом МОЗ України від 20.02.2024 р. № 279 затверджено Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 12 лютого 2024 р. та Перелік медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 12 лютого 2024 р. Документ набуває чинності з 27 лютого 2024 р., з цієї дати втратить чинність наказ МОЗ України від 21.08.2023 р. № 1495, яким було затверджено попередні переліки.

Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, складається з переліків:

1) лікарських засобів, що застосовуються при:

  • серцево-судинних захворюваннях та цереброваскулярних захворюваннях;
  • цукровому діабеті;
  • нецукровому діабеті;
  • хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів;
  • розладах психіки та поведінки, епілепсії;
  • хворобі Паркінсона;
  • посттрансплантаційному періоді;
  • лікуванні болю та наданні паліативної допомоги.

Кількість таких препаратів сягає 412, що на 1 позицію більше, ніж у попередньому переліку. Однак з 412 відшкодовуються повністю 134, що на 5 позицій менше, ніж у попередньому переліку;

2) препаратів інсуліну — 68 позицій, що на 2 позиції менше, ніж у попередньому переліку. З 68 позицій 43 відшкодовуються повністю, що на 2 позиції менше, ніж у попередньому переліку;

3) комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів. Як і в попередньому переліку, їх кількість налічує 9 позицій, з яких 8 відшкодовуються повністю.

Стосовно Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, то він налічує 43 позиції, з яких 2 відшкодовуються повністю. Попередній перелік налічував лише 23 позиції.

Нагадаємо, що реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених Переліку лікарських засобів та Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії.

Враховуючи те, що наказ № 279 набуває чинності 27 лютого 2024 р., то реалізація лікарських засобів та медичних виробів за цінами, передбаченими в наказі № 1495, допускається до 27 березня 2024 р.

Також зауважимо, що п. 51 наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і медичні вироби, Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їхніх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» передбачено, що на період дії воєнного стану на території України:

  • допускається виписування паперових рецептів на лікарські засоби (крім лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами (далі — наркотичні (психотропні лікарські засоби)) і медичні вироби, які підлягають реімбурсації, за умови відсутності технічної можливості виписування електронного рецепта. Однак це допускається лише на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією, які включені до переліку таких територій, що затверджений Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Погашення таких рецептів здійснюється аптечними закладами, які розташовані на цих територіях;
  • у разі відпуску лікарського засобу або медичного виробу, який підлягає реімбурсації, за паперовим рецептом аптечний заклад обліковує його в паперовій формі та включає до зведеного звіту, який подається до Національної служби здоров’я України 1 та 14 числа кожного місяця.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Чи можливо купити ліки в комендантську годину в Івано-Франківську?

Наступна

Роздрібна торгівля лікарськими засобами через мобільні аптечні пункти