До уваги керівників суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами

Опубліковано 02.09.2022 о 08:19

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.07 2022 № 1284 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.07.2022 за № 826/38162, починаючи з 01 серпня 2022 року, пацієнти можуть отримати електронний рецепт на антибактеріальні препарати (антибіотики) у медичних закладах, що підключені до електронної системи охорони здоров’я (далі – ЕCО3). Відповідно відпуск антибіотиків має відбуватися за електронним рецептом.

Для суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з роздрібної торгiвлi лiкарськими засобами, обов’язковим внесення відповідних медичних записів про погашення рецептів на антибактеріальні лікарські засоби, виписані за електронним рецептом.

Виключення діє тільки для тих аптек, що знаходяться в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або якi перебувають в тимчасовій окупації, оточенні. Перелік таких населених пунктів є затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час воєнного стану зможуть, і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

 Якщо ваш аптечний заклад уже працює з електронним рецептом у межах програми реімбурсації «Доступні ліки», не потрібно укладати жодних додаткових договорів. 

Передусім рекомендуємо звернутися до представників медичної iнформацiйної системи, що встановлена у закладі, та уточнити, коли стане доступним вiдповiдний функціонал. Також подбайте про отримання кваліфікованих електронних підписів для всiх працiвникiв.

Якщо ж до цього ваша аптека не працювала з програмами реімбурсації,

Необхідно:

  1. обрати медичну інформаційну систему (далі МПС), яка має необхідний функціонал. Перелік підключених МIС можна знайти на сайті системи – thealth.gov.ua у розділі “Підключені до ЕСO3 МIС”. При виборі MIC та укладенні договору про надані послуги, радимо звернути особливу увагу на послуги з навчання та підтримки, як одні з пріоритетних вимог;
  2. забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом:
  3. зареєструвати заклад, його підрозділи та фармацевтичних працівників, які будуть здійснювати відпуск рецептурних ліків в ЕСОЗ через МIС. На цьому етапі рекомендуемо звернутися за підтримкою до представників вашоï МІС, які проконсультують вас щодо коректного внесення даних.

Враховуючи вищезазначене, повідомляємо про необхідність дотримуватись вимог законодавства та здійснювати відпуск антибіотиків виключно за наявності рецепта.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Перелік аптечних закладів, що здійснюють відпуск інсуліну на території Чернівецької області станом на 01.09.2022

Наступна

Перелік аптечних закладів, що здійснюють відпуск інсуліну на території Чернівецької області станом на 02.09.2022