МОЗ та USAID визначили пріоритети співпраці на наступний рік

Опубліковано 07.12.2023 о 15:45
новини

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом з командою провів зустріч з керівництвом Офісу охорони здоров’я USAID в Україні та проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», під час якої обговорили результати спільної роботи у 2023 році та плани на наступний рік.

Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» надає системну підтримку МОЗ щодо розробки нормативно-правових актів, направлених на побудову більш якісної та прозорої системи охорони здоров’я. Так, нещодавно Уряд схвалив спільно розроблену постанову, яка врегульовує порядок створення наглядових рад у медзакладах. Наглядові ради створять у лікарнях, що надають спеціалізовану медичну допомогу та мають укладені контракти із НСЗУ. Передбачено залучення представників громадськості. Для того, щоб механізм повноцінно запрацював, в межах спільної роботи наступного року будуть розроблені відповідні рекомендації для лікарень та проведені тренінги.

Також, обговорили подальшу координацію роботи донорів у сфері відновлення та гуманітарної допомоги. Розроблені наразі інформаційні панелі дозволяють наочно побачити, де саме працюють ті чи інші донорські організації та яку саме допомогу надають. Це дозволяє значно підвищити ефективність роботи та консолідувати зусилля. 

Ще одним важливим питанням є відновлення доступу до медичної допомоги в громадах, які постраждали від війни. Для цього проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» реалізує програму надання грантів для відновлення медичних закладів, які зазнали пошкоджень або руйнувань у період війни. Програма передбачає фінансування невеликих програм і заходів. Наразі таку можливість вже отримали 14 медзакладів.

Крім цього, в наступному році продовжиться реалізація проєктів у сфері цифровізації. Йдеться про велику кількість ініціатив, серед яких ті, що націлені на покращення якості даних, управління ними, кібербезпеку, кіберзахист, покращення цифрової компетентності медичних працівників, а також створення інформаційної платформи даних — системи, яка забезпечить єдині стандарти й управління всіма наявними даними в медичній сфері, а також надасть інструменти для їх якісного аналізу.  

За матеріалами офіційного сайту МОЗ України

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Представники Держлікслужби взяли участь у форумі «ФармЕксперт 2023»

Наступна

Україна підписує грантові угоди з Глобальним фондом