Пам’ятка для споживача

Опубліковано 05.02.2019 о 09:48

Пам’ятка для споживача

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області (далі – Служба) пропонує розмістити пам’ятку – рекомендацію для споживачів лікарських засобів, щодо візуальних методів виявлення лікарських засобів сумнівного походження. При придбанні лікарського засобу Служба радить споживачам звертати увагу на наступне:

  1. Ціна

Однозначно повинен викликати сумнів лікарський засіб, який пропонується за ціною, значно нижчою, ніж раніше, або ж суттєво дешевше, ніж аналогічний препарат (можливо, іншого виробника) в інших аптечних закладах.

  1. Зовнішній вигляд (опис лікарського засобу).

Обов’язково перевіряйте зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток (порівнювати із попереднім придбаним лікарським засобом), наявність серії, терміну придатності, реєстраційного номера та ін. Слід оглянути на предмет ушкодження, наявності деформації упаковки внаслідок падіння, можливості пошкодження ліків всередині, а також на предмет просочування, витоку вмісту, забруднення, осаду, помутніння, зменшення кількості вмісту тощо.

  1. Маркування

Слід перевірити маркування на первинній та вторинній упаковці на наявність необхідної інформації, у тому числі номера серії, реєстраційного номера, щодо умов зберігання, терміну придатності та застережень під час використання. До кожного лікарського засобу додається інструкція про застосування, яка повинна містити: назву лікарського засобу, загальну характеристику (хімічну назву, основні фізико-хімічні властивості, склад), відомості про фармакологічні властивості, показання до застосування, протипоказання, взаємодію з іншими лікарськими засобами, способи застосування та дози, побічну дію, запобіжні заходи, форми випуску, умови та строки зберігання, умови відпуску. Маркування на іноземній мові упаковок та інструкцій про застосування (без наявності хоча б стікера на доступній мові) також є підставою для сумніву щодо легальності та якості препарату.

Крім того, Служба радить вимагати у провізора або фармацевта сертифікат якості, а у разі його відсутності — відмовлятися від придбання лікарського засобу. Споживач має право звертатися до провізора або фармацевта за інформацією щодо питань контролю якості лікарських засобів, їх зберігання та транспортування.

У випадку виявлення лікарських засобів сумнівного походження слід негайно звертатися до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області (58000, м. Чернівці, вул. Головна, 29, тел/факс:(0372)52-22-60). Служба наполягає на зберіганні касового чеку, який підтверджує факт придбання лікарського засобу в аптечному закладі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Наступна

Україна переходить до єдиних стандартів в описі лікарських засобів