Пам’ятка для споживача

Опубліковано 30.01.2019 о 15:39

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Тернопільській області (далі-Служба) пропонує розмістити пам’ятку — рекомендацію для споживачів лікарських засобів, щодо візуальних методів виявлення лікарських засобів сумнівного походження. Зокрема, при купівлі лікарського засобу Служба радить споживачам звертати увагу на наступне.

  1. Ціна

Однозначно повинен викликати сумнів лікарський засіб, який пропонується за ціною, значно нижчою, ніж раніше, або ж суттєво дешевше, ніж аналогічний препарат (можливо, іншого виробника) в інших аптечних закладах.

  1. Зовнішній вигляд

Обов’язково перевіряйте зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток (порівнювати із попереднім придбаним лікарським засобом), наявність серії, терміну придатності, реєстраційного номера та ін. Слід перевірити на предмет ушкодження, наявності деформації упаковки внаслідок падіння, можливості пошкодження ліків всередині, а також на предмет просочування, витоку вмісту, забруднення, осаду, помутніння, зменшення кількості вмісту тощо.

  1. Маркування

Слід перевірити маркування на наявність необхідної інформації, у тому числі номера серії, реєстраційного номера, щодо умов зберігання, терміну придатності та застережень під час використання. До кожного лікарського засобу додається інструкція про застосування, яка повинна містити: назву лікарського засобу, загальну характеристику (хімічну назву, основні фізико-хімічні властивості, склад), відомості про фармакологічні властивості, показання до застосування, протипоказання, взаємодію з іншими лікарськими засобами, способи застосування та дози, побічну дію, запобіжні заходи, форми випуску, умови та строки зберігання, умови відпуску. Іноземне маркування упаковок та інструкцій про застосування (без наявності хоча б стікера на доступній мові) також є підставою для сумніву щодо легальності та якості препарату.

Крім того, Служба радить вимагати у провізора або фармацевта сертифікат якості, а у разі його відсутності — відмовлятися від придбання лікарського засобу. Споживач має право звертатися до провізора або фармацевта за інформацією щодо питань контролю якості лікарських засобів, їх зберігання та транспортування. У випадку виявлення лікарських засобів сумнівного походження слід негайно звертатися до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Тернопільській області (м.Тернопіль, вул. Бродівська,5, 46002, тел/факс:(0352) 52-67-57, 25-08-59). А також Служба наполягає на зберіганні касового чеку, який підтверджує факт придбання лікарського засобу в аптечному закладі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Увага! Семінар для керівників та/або уповноважених осіб суб’єктів господарювання, які займаються зберіганням та реалізацією лікарських засобів

Наступна

Предметно-кількісний облік та інші аспекти нової редакції наказу № 360. В Міністерстві охорони здоров'я України відбулася нарада