Понад дві тисячі аптек в Україні відпускають інсуліни
Опубліковано 27.06.2022 о 14:07Кількість аптек в Україні, які відпускають інсуліни, збільшилась протягом останніх тижнів втричі. Так, за даними Національної служби здоров‘я України (НСЗУ), 2161 аптека відпускала інсуліни протягом попередніх 7 днів. Кількість закладів зросла, завдяки відновленню відпуску інсулінів аптеками, які перебували у зоні бойових дій чи поряд.
Найбільше аптек відновили відпуск інсулінів у Чернігівській області — протягом семи попередніх днів препарати відпускали 80 аптек.
Найбільше аптек за останній тиждень відпускали інсуліни у Дніпропетровській області — 238, Львівській — 203, місті Києві — 166, Полтавській — 146, Одеській — 129, Івано-Франківській — 117, Харківській — 113 та Київській — 105 аптек.
Впізнати аптеку, яка відпускає інсуліни за програмою реімбурсації можна за позначкою «Доступні ліки + Інсуліни» або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ (16-77). Оператори підкажуть адресу і контакти найближчої аптеки, де можна отримати препарати.
Також можна самостійно переглянути список таких аптек за посиланням bit.ly/apteky_insul — він регулярно оновлюється.
Крім того, наявність інсуліну в аптечних закладах можна перевірити за допомогою сервісів tabletki.ua та geoapteka.ua. Перед тим, як прямувати до певної аптеки, варто зателефонувати і дізнатися години її роботи та точну наявність інсуліну.
Нагадуємо, що на період воєнного стану пацієнти мають змогу отримувати препарати інсуліну повністю безоплатно, без жодних доплат.
Також в українські лікарні препарати інсуліну постачають як гуманітарну допомогу, тому пацієнти мають змогу отримати їх безоплатно у пунктах видачі ліків.
Щоб дізнатися адресу найближчого пункту, де видають інсуліни, слід звернутися до регіонального підрозділу охорони здоров’я. Детальну інформацію про наявність того чи іншого препарату у пункті можна отримати на стендах у закладах охорони здоров’я.
Про те, який лікар може виписати електронний або паперовий рецепт на інсулін, — за посиланням.
Звертаємо увагу, що у рецепті лікар може вказувати не торгову назву препарату, а тип інсуліну:
- інсулін людський генно-інженерний: короткої або середньої дії;
- аналог інсуліну ультракороткої дії;
- аналог інсуліну тривалої дії;
- комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
За матеріалами офіційного сайту МОЗ України (https://moz.gov.ua/article/news/ponad-dvi-tisjachi-aptek-v-ukraini-vidpuskajut-insulini-)