Про забезпечення дотримання визначених виробником нормативних умов зберігання лікарських засобів в аптечних закладах та лікувально – профілактичних установах

Опубліковано 30.05.2019 о 16:06

У зв’язку із значним підвищенням температури повітря та з метою недопущення впливу високої температури та вологості повітря на якість лікарських засобів, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області (надалі – Служба) зобов’язує забезпечити дотримання визначених виробником нормативних умов зберігання лікарських засобів в аптечних закладах та лікувально – профілактичних установах.
Звертаємо Вашу увагу що, згідно з Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) (далі – Ліцензійні умови) затвердженими постановою КМУ від 30.11.2016р. №929, ліцензіат забезпечує додержання визначених виробником загальних та специфічних умов зберігання лікарських засобів на всіх етапах оптової торгівлі, в тому числі під час транспортування. Перевезення лікарських засобів, що вимагають особливих температурних умов зберігання, здійснюється тільки спеціально обладнаним транспортом, оснащеним рефрижераторними установками, які обладнуються пристроями для постійного моніторингу температури, або термоконтейнерами. (п.103, 135 Ліцензійних умов).
Вимоги щодо зберігання та транспортування лікарських засобів під час провадження діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами викладені п.165 та п.170 Ліцензійних умов. Ліцензіат дотримується визначених виробником загальних та специфічних умов зберігання лікарських засобів та під час транспортування лікарських засобів забезпечує умови зберігання лікарських засобів відповідно до вимог, установлених виробником.
Транспортний засіб для перевезення лікарських засобів повинен відповідати визначеним виробником умовам зберігання лікарських засобів і проведення систематичного вологого прибирання з використанням дезінфекційних засобів
Відповідно до вимог розділу ІІ наказу МОЗ України від 16.12.2003р. № 584 «Про затвердження Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально – профілактичних закладах» освітлення, температура, вологість і вентиляція повинні відповідати вимогам нормативно-технічних документів і не повинні чинити несприятливого впливу на лікарські засоби. У приміщеннях для зберігання лікарських засобів повинні підтримуватися температура і вологість повітря, які відповідають вимогам інструкції про застосування лікарських засобів.

 

Офіційний лист

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Інформція про опис сигнального покажчика аптечного закладу та його структурного підрозділу

Наступна

Інформація для керівників лікувально – профілактичних закладів