Про надання екстренної медичної допомоги людині у невідкладному стані

Опубліковано 10.02.2020 о 09:01

     Відповідно до статті 12 Закону України “Про екстренну медичну допомогу” особами, які зобов’язані надавати домедичну допомогу людині у невідкладному стані, є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Порядок підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу, визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1115.

   Направлення осіб установами для проходження підготовки здійснюється протягом трьох місяців з моменту призначення на посаду. Особі, яка пройшла підготовку та успішно склала відповідний іспит, видається посвідчення, строк дії якого становить п’ять років. Підвищення кваліфікації проводиться один раз на п’ять років.

     Підготовка та підвищення кваліфікації проводяться на базі вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів I-IV рівня акредитації незалежно від форми власності та підпорядкування, навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, навчально-тренувальних відділів Товариства Червоного Хреста, інших навчально-тренувальних підрозділів (далі – установи), які провадять діяльність відповідно до законодавства про освіту за програмами, затвердженими МОЗ і погодженими з МОНмолодьспортом.

     Враховуючи вищевикладене, просимо звернути увагу на необхідність виконання вимог законодавства та неухильного їх виконання.

   До відома: Для вирішення питань проходження підготовки та підвищення кваліфікації на договірних засадах можна звернутися до Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (вул. Московська, 30, м. Херсон, телефон: +38 055 249 3051, E-mail: ks@redcross.org.ua), або до інших спеціалізованих закладів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Громадське обговорення проєктів

Наступна

Громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 653»