Результати засідання Ради безбар’єрності у 2024 році

Опубліковано 27.12.2024 о 09:00

Відбулося підсумкове засідання Ради безбар’єрності під головуванням Віцепрем’єр-міністра – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби. Засідання, яке пройшло за участі першої леді України Олени Зеленської, підсумувало досягнення 2024 року та визначило ключові напрями роботи на наступний.

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на «після війни». Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила Перша леді України Олена Зеленська. Саме Перша леді України є ініціаторкою впровадження цієї політики. 

Олексій Кулеба підкреслив, що безбар’єрність повинна охоплювати всі сфери суспільного життя, навіть під час війни.

“Безбар’єрність – це не лише про зручність, а про справедливість, взаємоповагу та державну свідомість. Вона має бути основою нашого суспільного договору, це те, що має обʼєднати громади, всі гілки влади, бізнес, міжнародних партнерів. Безбар’єрність має стати нашою філософією”, – зазначив Віцепрем’єр-міністр.

Сьогодні безбар’єрність – це не опція чи вибір, а наш обов’язок. Більш як 50% громадян України потребують доступних послуг, інформації, транспорту, просторів. Люди, що живуть в українських містах і селах, роблять майбутнє країни можливим: вони працюють, навчаються, купують речі в магазині, виховують дітей. Усі ці сфери мають стати доступними кожному і кожній. Це умова, за якої можливе майбутнє нашої країни. Це наш обов’язок перед захисниками та захисницями – створити усе можливе, щоб вони могли вільно рухатися вулицями. Навіть після важких поранень. Це не про благодійність, а про стійкість суспільства.

Міністерством розвитку громад та територій України представлено результати роботи у сфері безбар’єрності. За рік Урядом і центральними органами виконавчої влади було виконано 895 заходів, що становить 89% від запланованого. 

Завдяки співпраці уряду, обласних та Київської міської військових адміністрацій:

  • створено 500 місцевих рад безбар’єрності;
  • 700 громад затвердили місцеві плани заходів;
  • обстежено 93 000 об’єктів на доступність, із яких лише 20% відповідають нормам безбар’єрності, 32,5% – частково, а 47,5% залишаються бар’єрними.

Особливу увагу приділено доступності укриттів. Проведений моніторинг показав, що лише 8,2% із них відповідають критеріям безбар’єрності. Міністерством уже розроблені методичні рекомендації щодо забезпечення доступності інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп, а також створення й роботи місцевих рад безбар’єрності.

Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, зазначила, що одним з пріоритетів на наступний рік є просування доступності в громадах.  Цей процес вже йде, і на одній з панельних дискусій мери міст Буча, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Тернопіль та Полтава розповіли, про певні кроки з запровадження безбар’єрних рішень в громадах.

Перша леді подякувала відомствам за роботу й закликала й далі розвивати безбар’єрність в Україні. «Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – підсумувала Олена Зеленська. 

Розширене засідання Ради безбар’єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна. Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору розроблено за ініціативи першої леді Олени Зеленської. 

На 2025 рік Міністерство розвитку громад та територій планує реалізацію проєкту “Безбар’єрні маршрути” в семи пілотних населених пунктах: Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі, Бучі та Опішні. Проєкт передбачає створення зручних умов для пересування маломобільних груп населення.

 

За матеріалами офіційного сайту Міністерства розвитку громад та територій України (https://mtu.gov.ua/news/36268.html), НАДС (https://nads.gov.ua/news/holova-nads-nataliia-aliushyna-vziala-uchast-u-pidsumkovomu-zasidanni-rady-bezbariernosti)

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

До уваги суб’єктів господарювання! Щодо роботи Електронної системи обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК)

Наступна

МОЗ звернулося до Національної поліції щодо порушення вимог безбар’єрності у психіатричних лікарнях