Роз’яснення щодо застосування суб’єктами господарювання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

Опубліковано 11.02.2021 о 17:45

25.04.2019 Верховна Рада України прийняла Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704-VIII (далі – Закон №2704-VIII).

Відповідно до частини першої статті 13 Закону 2704-VIII мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова.

Частиною шостою статті 13 Закону 2704-VIII встановлено, що органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.

Відповідно до статті 10 Конституції державною мовою в Україні є українська мова.

Частиною сьомою статті 1 Закону 2704-VIII визначено, що статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Держлікслужба здійснює свої повноваження в межах наданих їй владних повноважень та у спосіб, що передбачений законами України, зокрема, частиною другою статті 19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, Держлікслужба наголошує щодо необхідності дотримання вимог Закону 2704-VIII, зокрема при подачі, прийомі, оформлені документів, в тому числі, які підлягають перекладу тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

"15" лютого 2021 року об 14.00 відбудеться засідання робочої групи з питань оцінки результатів інспектувань виробництв лікарських засобів на відповідність вимогам належної виробничої практики

Наступна

"04" березня 2021 року об 11.00 відбудеться засідання робочої групи з питань оцінки результатів інспектувань виробництв лікарських засобів на відповідність вимогам належної виробничої практики