Суб’єктам господарювання про порядок утилізації та знищення неякісних лікарських засобів
Опубліковано 30.07.2024 о 09:10ДЕРЖЛІКСЛУЖБА
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ
ЗА НАРКОТИКАМИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Львівське шосе, 12, м. Хмельницький, 29016, тел/факс: (0382) 72-32-13, 66-01-07, 72-32-02
е-mail: dls.km@dls.gov.ua, Код ЄДРПОУ 37098188
_______________________ № ____________ |
На №__________________ від __________ |
Суб’єктам господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами на території Хмельницької області
(згідно з переліком)
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Хмельницькій області, з метою роз’яснення порядку утилізації та знищення неякісних лікарських засобів, повідомляє наступне.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про лікарські засоби» неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню.
Утилізація та знищення лікарських засобів проводяться відповідно до правил, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, та інших вимог законодавства. А саме згідно Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 квітня 2015 р. № 242, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 травня 2015 року за № 550/26995 (далі — Правила утилізації).
Правила утилізації є обов’язковими для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом лікарських засобів, утилізацією та знешкодженням відходів.
Дія Правил утилізації не поширюється на утилізацію та знищення лікарських засобів, що отримані як гуманітарна допомога, а також на утилізацію та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
Забороняється подовження терміну придатності лікарських засобів з будь-яких підстав. Неякісні лікарські засоби не можуть бути перероблені з метою приведення їх у відповідність.
Лікарські засоби, які не підлягають подальшому застосуванню, набувають статусу «відходи». Надалі вони передаються для утилізації чи знешкодження суб’єктам господарювання, які мають відповідні ліцензії на здійснення такої діяльності, безпосередньо або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами.
Суб’єкти господарювання, які мають лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, подають органам державного контролю за місцем провадження діяльності – відповідним територіальним органам Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження.
Інформація про передачу лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню, для утилізації або знешкодження, подається в паперовому та електронному вигляді за формою, наведеною у додатку 2 до Правил утилізації.
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Хмельницькій області рекомендує керівникам суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами, взяти під особистий контроль дотримання працівниками підпорядкованих аптечних закладів зазначених нормативно-правових актів, а також провести додаткові навчання з працівниками з питань утилізації та знищення неякісних лікарських засобів.
В.о. начальника служби Світлана МАТІЯШ
Андрій Зелінський, 66-01-07
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.