Українські фармвиробники знизять ціни ще на понад 100 медпрепаратів

Опубліковано 04.03.2025 о 09:00

З усім переліком можна ознайомитисяза посиланням.

Відпускні ціни виробники знижуватимуть, починаючи з березня 2025 року. 

Це – результатзустрічіміністра Віктора Ляшка з представниками українських виробників фармацевтичної продукції, яка відбулась минулого тижня у міністерстві охорони здоров’я України. Учасники зустрічі обговорили реалізацію узгодженого покрокового плану задля подальшого зниження цін на лікарські засоби, які не входять до переліку топ 100. Зокрема, йшлося й про те, що виробники опрацюють та нададуть міністерству перелік ліків власного виробництва, ціни на які невдовзі можуть бути знижені для кінцевого споживача.

Нагадаємо, 12 лютого за результатами засідання РНБО затвердженопокроковий план заходівдля зниження та стабілізації цін на ліки. Зокрема, уряд вже запустив ряд регуляцій для забезпечення прозорого ціноутворення та належної конкуренції, а саме:

  • врегульовано націнки на усі лікарські засоби; 
  • заборонено практику маркетингових платежів до того моменту, поки не буде запущено референтне ціноутворення на усі лікарські засоби, які реалізуються в країні та не встановлено чіткі правила цього процесу;
  • відновлені перевірки Держпродспоживслужбою в частині контролю за цінами в аптечних мережах.

Крім цього, нещодавно Верховна Рада України прийняла у другому читаннізміни до Закону України «Про лікарські засоби», положення якого передбачають запровадження обов’язкового реферування цін на всі лікарські засоби та створення Національного каталогу цін. Нині прийнятий закон передано на підпис Президенту України. 

За матеріалами офіційного сайту МОЗ України https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z_mW-VHYtZm6TunHFOV1BAOJvnqRf9O7/edit?gid=958028699#gid=958028699

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Програми підтримки пацієнтів від фармвиробників продовжать діяти – уряд вніс зміни у профільну постанову

Наступна

Роз’яснення щодо заборони реалізації, зберігання та застосування лікарських засобів