ЧОМУ САМОЛІКУВАННЯ – ЦЕ ОДНА З НАЙГОЛОВНІШИХ ПРОБЛЕМ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЦИНИ

Опубліковано 25.01.2024 о 13:18

         За статистикою, близько 70% українців займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів. В опитуванні вони розповіли, що неодноразово користувалися порадами родичів або знайомих, а також інформацією з інтернету, щоб допомогти собі при тому чи іншому захворюванні.
         Пацієнти кажуть, що прийом безрецептурних ліків без попередньої консультації лікаря допомагає їм заощадити час та гроші. Однак, зрештою, такий підхід може мати вкрай негативні наслідки для здоров’я.         Безконтрольний прийом ліків найчастіше дозволяє лише замаскувати симптоми, але не вилікувати захворювання. Такі прояви, як жар, кашель та нежить, не завжди вказують на розвиток застуди, яка не потребує складного лікування. Іноді вони є ознаками серйозніших захворювань, які повинен лікувати лише лікар. У деяких випадках, наприклад, при діабеті або серцево-судинних проблемах, ігнорування симптомів призводить до серйозних і навіть небезпечних для життя ускладнень.
         Більшість пацієнтів при самолікуванні не враховують правила сумісності лікарських засобів. При одночасному прийомі двох препаратів із схожою дією можливе підсумовування терапевтичного ефекту, що часто призводить до проявів токсичності. Іноді застосування одних ліків блокує дію інших, і лікування не приносить бажаного результату. Крім цього, пацієнти часто не можуть правильно розрахувати дозу фармацевтичних засобів, що в кращому випадку призводить до неефективності терапії, а в гіршому – передозування, яка може мати летальні наслідки.

         Чому ж українці не люблять ходити до лікарів? За результатами опитування, близько 40% людей скаржаться на відсутність професіоналізму у медичного персоналу. Третина опитаних вважає, що лікарі виписують надто багато ліків.

https://www.volynpost.com/news/198581-chomu-samolikuvannia–ce-odna-z-najgolovnishyh-problem-ukrainskoi-medycyny

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

У 2023 році в Україні провели 1 006 безоплатних тестувань на туберкульоз із застосуванням квантиферонового тесту

Наступна

Е-рецепт на медичні вироби: НСЗУ інформує про новий дашборд