Щодо внесення та актуалізації даних в інформаційній системі

Опубліковано 04.04.2022 о 17:08

Суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні значна частина аптечних закладів не мають можливості працювати у звичному режимі роботи та підтримувати необхідний асортимент лікарських засобів, у тому числі деяких категорій життєво необхідних лікарських засобів (антидіабетичні засоби, йодовмісні препарати тощо).

Для забезпечення населення актуальною інформацією щодо доступності аптечних закладів під час воєнного стану та наявності в них окремих категорій лікарських засобів Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством цифрової трансформації України та Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками створено інформаційну систему збору та оприлюднення зазначеної інформації з можливістю її подальшого розширення (далі – інформаційну систему). Інформаційна система створена як розвиток модулю збору даних по лікарських засобах для протидії пандемії COVID-19, тож інтерфейс і способи роботи з системою засновані на тих самих принципах і є знайомими для користувачів. Наповнення інформаційної системи залежно від тактичної ситуації та технічних можливостей може бути виконано наступними способами: отримання даних від суб’єктів господарювання із застосуванням засобів автоматизації (АРІ); отримання даних від суб’єктів господарювання шляхом ручного внесення даних через веб-інтерфейс; отримання даних від окремих аптечних закладів шляхом ручного внесення даних через веб-інтерфейс; у разі відсутності доступу до мережі Інтернет у суб’єкту господарювання – отримання даних співробітниками територіальних органів Держлікслужби від суб’єктів господарювання та окремих аптечних закладів іншими каналами комунікацій із наступним внесенням в інформаційну систему. З метою надання населенню повних та актуальних даних Міністерством охорони здоров’я України рекомендує:

  1. Суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами забезпечити систематичне внесення та актуалізацію даних в інформаційну систему.
  2. За можливості використовувати для надання інформації засоби автоматизації (АРІ).
  3. Використовувати спосіб надання інформації через співробітників Держлікслужби лише у разі неможливості використання інших способів.
  4. Для надання інформації керуватися інструкціями та регламентами, що оприлюднені на сайті Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Посилання на інструкції:

– для внесення даних за допомогою веб-інтерфейсу:

 https://www.dls.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/wdsi.pdf

– для внесення даних за допомогою засобів автоматизації (API):

https://www.dls.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/wdsapi.pdf

Офіційний лист

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

До уваги суб’єктів господарювання

Наступна

Суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі лікарськими засобами