Інформація щодо відпуску комбінованих лікарських засобів для суб`єктів господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами!

Опубліковано 13.02.2020 о 12:02

Оскільки в асортименті аптечних закладів наявні комбіновані лікарські засоби та у зв’язку з появою у ЗМІ інформації щодо порушення аптечними закладами правил відпуску з аптек комбінованих лікарських, в тому числі кодеїновмісних засобів, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Львівській області наголошує, що відповідно до п.3 Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 № 360 (із змінами) «рецептурні лікарські засоби відпускаються за рецептами медичних працівників з аптек та аптечних пунктів».

Постановою КМУ від 06.05.2000 № 770 затверджено Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі Перелік).

Відповідно списку № 1 таблиці ІІ Переліку кодеїн відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено.

Відповідно списку № 1 таблиці ІІІ препарати кодеїну за умови, що вони поєднані з одним або кількома інгредієнтами і містять не більше як 100 мг наркотичного засобу на одиницю дози відносяться до наркотичних засобів, обіг яких обмежено і стосовно яких допускається виключення деяких заходів контролю.

      Комбіновані лікарські засоби, які містять у своєму складі кодеїн відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 14.05.2003 № 210 «Про затвердження критеріїв віднесення наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів, та Переліку цих засобів» (із змінами) не відносяться до категорії лікарських засобів визначених наказом. Тобто підлягають відпуску з аптечних закладів за рецептом лікаря.

      Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень» (із змінами) Додаток 5 встановлено граничнодопустиму для відпуску кількість у складі наркотичного (психотропного) комбінованого лікарського засобу на 1 рецепт: для кодеїну вона складає 0,2 г.

За порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів правоохоронними органами можуть порушуватись справи про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.320 КК України.

В разі встановлення факту продажу в аптечних закладах лікарських засобів без рецепта у заборонених законодавством випадках, винна особа притягується до адміністративної відповідальності за статтею 42-4 КУпАП.

Зазначена стаття передбачає накладення штрафу від шести до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, –

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Окрім того інформуємо, що 21 січня 2020 р. оприлюднено законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення», що значно посилює відповідальність за  вищезазначене правопорушення.

Просимо керівників суб’єктів господарювання вжити заходи щодо опрацювання зазначеної інформації в аптечних закладах та забезпечення неухильного дотримання ними правил відпуску рецептурних лікарських засобів в тому числі і тих, що містять у своєму складі кодеїн.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Керівникам суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва лікарських засобів, оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами,імпорт лікарських засобів та діяльність,пов'язану з обігом наркотичних засобів,психотропних речовин і прекурсорів

Наступна

Керівникам суб’єктів господарської діяльності, зайнятих у сфері обігу лікарських засобів!