Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області взяла участь у нараді в Одеській обласній військовій адміністрації, де обговорювали злагоджену взаємодію всіх структур щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації (ТЗР).
Опубліковано 26.02.2025 о 11:47Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області взяла участь у нараді в Одеській обласній військовій адміністрації, де обговорювали злагоджену взаємодію всіх структур щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації (ТЗР).
Начальник Служби Валерія Ляшенко -Щербакова у своєму виступі зазначила що це не просто питання допомоги – це питання гідності, незалежності та рівних можливостей.
Забезпечення людей з інвалідністю необхідними засобами реабілітації має бути не складним процесом, а ефективною, прозорою і доступною системою, а головне якісною і безпечною .
На нараді головними темами були :
1. Безкоштовне забезпечення ТЗР:
Відповідно до Постанови КМУ №321 (2012) учасники бойових дій та особи з інвалідністю мають право на безоплатне отримання технічних та інших засобів реабілітації (ТЗР).
До ТЗР входять протезно-ортопедичні вироби, засоби пересування, меблі, засоби для орієнтування, зв’язку тощо.
2. Доступ до якісного протезування:
В Україні діє державна програма високотехнологічного протезування.
Гранична вартість для учасників бойових дій збільшена вартість протезу верхньої кінцівки – до 4,3 млн грн, нижньої – до 3,8 млн грн.
Протезування підвищеної функціональності можливе без попереднього первинного протезування.
3. Роль Одеського регіону:
В області діє 13 кластерних лікарень, де створено та функціонують 59 експертних команд.
Введено електронний документообіг між усіма структурами, а саме єдина інформаційна система соціальної сфери, що спрощує процес отримання для осіб з інвалідністю ТЗР.
4. Взаємодія між структурами:
Завдяки співпраці відділення фонду, управлінь соцзахисту з Департаментом охорони здоров’я з Держлікслужбою в Одеській області та іншими установами оперативно надається допомога ветеранам і особам з інвалідністю.
За 2024 рік в області понад 3500 осіб було забезпечено 19 000 допоміжними засобами реабілітації.
5. Підтримка найскладніших випадків:
Учасники бойових дій отримують безкоштовну допомогу з протезування.
У найскладніших випадках можливе протезування за кордоном відповідно до Постанови КМУ №518 (2014).
Основний висновок: в Одеській області налагоджена система забезпечення осіб з інвалідністю та ветеранів ТЗР, але важливо продовжувати вдосконалювати процеси для ще більшої ефективності та доступності.
Разом ми можемо змінювати систему так, щоб кожен, хто потребує підтримки, отримував її вчасно і в повному обсязі.
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.