Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Дніпропетровській області повідомляє.

Опубліковано 08.05.2025 о 14:04

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Дніпропетровській області повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2024  №1417 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016  № 929 “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)”і від 27.02.2019 р. № 136 «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію».

Постанова № 1417 набере чинності з 1 липня 2025 року. З цієї дати суб’єкти господарювання, які провадять діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, зобов’язані укласти з НСЗУ договір про реімбурсацію.

Ця вимога з 1 липня поточного року буде прописана в п. 165 Ліцензійних умов й стане обов’язковою до виконання. Відповідно, до суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть цю вимогу, може бути вжито відповідних видів регуляторного впливу:

  • розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов,
  • припис про усунення порушень законодавства,
  • складено протокол про адміністративне правопорушення,
  • накладено штраф та/або прийнято рішення про припинення дії ліцензії.

 

Крім того, буде враховано вимоги законодавства щодо здійснення безперервного професійного розвитку фармацевтів; правова заміна професій/посад «провізор», «провізор-інтерн», «фармацевт» на «фармацевт», «фармацевт-інтерн», «асистент фармацевта»; буде розширено перелік компетентностей та прав клінічного фармацевта, фармацевта-косметолога та фармацевта-інтерна, зокрема в частині відпуску лікарських засобів населенню. Як результат, на правовому рівні буде передбачено безперервність професійного розвитку фармацевтів. Буде збільшено перелік фармацевтичних спеціальностей, яким буде дозволено здійснювати відпуск лікарських засобів в аптечних закладах, що особливо актуально в сільській місцевості.

Нагадуємо, що згідно з вимогами чинного законодавства, електронна роздрібна торгівля ліками повинна здійснюватися лише через аптеки та їх структурні підрозділи, які внесені до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, (далі – Перелік). Відповідно до п. 184-2 Ліцензійних умов е-торгівля ЛЗ здійснюється суб’єктами господарювання, зокрема, за наявності власного вебсайта в адресному просторі українського сегмента інтернету, інформація про який внесена до згаданого Переліку.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

До уваги хворих інсулінозалежним цукровим діабетом

Наступна

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Дніпропетровській області про необхідність виконання  вимог пункту 31 прим. 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).