Круглий стіл для уповноважених осіб лікувально-профілактичних закладів м. Запоріжжя, які проводять контроль якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах.
Опубліковано 15.05.2024 о 15:4415 травня 2024 року фахівцями відділу держконтролю Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області проведено круглий стіл для уповноважених осіб, відповідальних за контроль якості лікарських засобів в ЛПЗ.
Доповідали: заступник начальника відділу Манчук Ірина та головний спеціаліст Новосельська Наталія.
В ході заходу були розглянуті та обговорені питання:
– проведення вхідного контролю у закладах охорони здоров’я за правилами, які регулюються наказом МОЗУ від 16.12.2003 № 584 «Правилами зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах»;
– недопущення застосування фальсифікованих, неякісних, незареєстрованих лікарських засобів та лікарських засобів, термін придатності яких минув в лікувально-профілактичних закладах;
– утилізація та знищення фальсифікованих, неякісних, незареєстрованих лікарських засобів та лікарських засобів, термін придатності яких минув, в тому числі отриманих як гуманітарна допомога, в лікувально-профілактичних закладах;
Особливу увагу фахівець звернув, що ЛПЗ можуть закуповувати лікарські засоби тільки в постачальників, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (п. 4 Правил). Уповноважені особи лікарень повинні в своїй роботі використовувати сайт Держлікслужби для одержання інформації в розділі «Розпорядження Держлікслужби» (http://pub-mex.dls.gov.ua/QLA/DocList.aspx) для недопущення застосування заборонених лікарських засобів.
На семінарі доповідач нагадав, що з 09.02.2024 набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я (далі –МОЗ) від 15.01.2024 № 73 «Про затвердження Порядку знищення та утилізації товарів (предметів) гуманітарної допомоги юридичними особами, уповноваженими Міністерством охорони здоров’я України на отримання лікарських засобів, медичних виробів, витратних матеріалів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших товарів, необхідних для належного забезпечення сфери охорони здоров’я в умовах воєнного стану».
Лікарські засоби, які не підлягають подальшому використанню, набувають статусу «відходів» та передаються для утилізації або знешкодження до суб’єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами безпосередньо або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами.
Нагадуємо, що утилізація та знищення лікарських засобів проводяться відповідно до п.6 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.04.2015 № 242 «Про затвердження Правил утилізації та знищення лікарських засобів» (далі – Правила).
Відповідно до п. 6 Правил, суб’єкти господарювання, які мають лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, подають органам державного контролю за місцем провадження діяльності інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження в паперовому та/або електронному вигляді за формою, наведеною у додатку 2 до Правил (електронна адреса служби dls.zp@dls.gov.ua).
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.