Навчально – ознайомчий візит студентів фармацевтичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України
Опубліковано 25.02.2025 о 15:23У рамках укладеного Меморандуму про партнерство та співробітництво між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Тернопільській області (далі – Служба) та Тернопільським національним медичним університетом імені І.Я. Горбачевського МОЗ України відбулася навчально – ознайомча екскурсія для студентів 5 курсу фармацевтичного факультету які проходять виробничу практику за спеціалізацією «Фармацевтична хімія» та викладача Тетяни КУЧЕР, доцента кафедри фармацевтичної хімії.
Начальник служби Тарас ПРОНІВ ознайомив з діяльністю та повноваженнями Служби, а також розповів що з 01 січня 2025 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2024 р. №1264 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022р. №303» щодо поновлення планових перевірок суб’єктів господарювання. Заходи державного нагляду (контролю) включають:
– перевірки у сфері виробництва ліків, оптової та роздрібної торгівлі препаратами, їх імпорту (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
– контроль якості ліків;
-перевірки дотримання вимог у сфері культивування рослин, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення / вивезення на/з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Про діяльність лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції (далі – Лабораторія) розповідали: завідувач лабораторії – Марія ТКАЧ та провідний фахівець лабораторії – Марія СТЕЦЮК.
Під час розповіді студенти дізналися, що на лабораторний аналіз якості направляються такі лікарські форми: таблетки, порошки для приготування орального розчину, розчини для зовнішнього застосування, розчини для ін’єкцій та інфузій, мазі для зовнішнього застосування, капсули, гранули для приготування орального розчину та інші. Про процедуру отримання зразка лікарського засобу для контролю якості, видання позитивних/негативних висновків, галуззю атестації та методами визначення якості направлених зразків за показниками наведеними у відповідних методах, таких як: опис, ідентифікація, маса вмісту, однорідність маси для одиниці дозованого лікарського засобу, розпадання, визначення прозорості і ступеня забарвлення рідин, абсорбційна спектрофотометрія в ультрафіолетовій і видимій областях, питома електропровідність, механічні включення, втрата в масі при висушуванні, титрування у неводних розчинниках, потенціометричне визначення рН та інші. А також, що робити при виявленні неякісних ЛЗ, принцип роботи лабораторного обладнання, зокрема, високоефективного рідинного хроматографа, зберігання реактивів, ведення документації.
Працівники Лабораторії також зазначили, що починаючи від жовтня 2024 року проводять візуальний контроль якості лікарських засобів що ввозяться в Україну.
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.