ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ МІКРОКЛІМАТУ

Опубліковано 22.07.2024 о 13:52

Незалежно від стану природних метеорологічних умов на робочих місцях повинні бути створені кліматичні умови, безпечні для людини та найбільш сприятливі для виконання роботи. Під мікрокліматом робочих приміщень розуміється метеорологічні умови внутрішнього середовища приміщень, які визначаються діючими на організм людини сполученнями температури, вологості, швидкості руху повітря і  теплового випромінювання. Показники мікроклімату повинні забезпечувати збереження теплового балансу людини з навколишнім середовищем та підтримку оптимального або допустимого теплового стану організму. Лабораторія Служби є спроектована таким чином, щоб відповідати операціям, які в них проводяться.

Щоб уникнути плутанини і перехресної контамінації ЛЗ вони мають бути достатньо просторими. Необхідно виділити відповідні і придатні площі для зберігання зразків ЛЗ і протоколів аналізів. Для чутливих приладів, які вимагають захисту від електричних перешкод, вібрації, вологості й т. ін., можуть використовуватися окремі кімнати. Кімнати відпочинку мають бути відокремлені від інших зон.

Кімнати/зони для зміни одягу, туалети мають бути легкодоступні і відповідати кількості співробітників лабораторії Служби. Обладнання має бути встановлене таким чином, щоб не допустити ризику помилок. Засоби вимірювань, ваги, контрольні прилади та пристрої, що записують, через певні проміжки часу слід калібрувати і перевіряти відповідними методами. Необхідно вести і зберігати протоколи таких випробувань.

Принцип методу

Проведення контролю параметрів мікроклімату приміщень/зон в Лабораторії Служби методом фіксування температури робочих приміщень за допомогою термогігрометрів та фіксування температури у відповідних журналах.

Прилади та обладнання

Гігрометри марки   ВІТ-1, ВІТ-2; «Журнал реєстрації температури та відносної вологості повітря в приміщеннях лабораторії»

Порядок проведення досліджень 8.1 Загальні положення:

Для забезпечення умов для проведення аналізу ЛЗ та їх зберігання визначених МКЯ або ДФУ потрібно обов’язково проводити контроль параметрів мікроклімату приміщень/зон Лабораторії Служби.

Для готових ЛЗ умови зберігання визначаються вимогами нормативної документації на ЛЗ:

  • «нормальні умови» – температура повітря у межах (15 – 25) °С, відносна вологість повітря не більше 60 %;
  • «прохолодні умови» – температура повітря у межах (8 – 15) °С, відносна вологість повітря не більше 60 %;
  • «холодні умови» – температура повітря у межах (2 – 8) °С, відносна вологість повітря не більше 60 %;

Для робочих зон Лабораторії Служби  параметри мікроклімату встановлюються:

  • температура повітря у межах (20±2) °С;
  • відносна вологість повітря (35 – 60) %.

Дії при контролі параметрів мікроклімату приміщень/зон:

  • перед зняттям показників перевірити наявність метрологічної повірки вимірювального приладу.
  • зняти показники температури та вологості у визначеному порядку.
  • записати показники поточної температури та відносної вологості в журналі «Журнал реєстрації температури та відносної вологості повітря в приміщеннях лабораторії».
  • журнал реєстрації температури та відносної вологості повітря в приміщеннях лабораторії після заповнення останнього запису зберігати 5 років.
  • дії персоналу у випадку відхилення кліматичних параметрів від необхідних значень
  • зареєструвати показники температури та вологості в журналі «Журнал реєстрації температури та відносної вологості повітря в приміщеннях лабораторії».
  • повідомити керівника лабораторії Служби про відхилення кліматичних параметрів від необхідних значень.
  • керівнику лабораторії Служби прийняти рішення про корегування невідповідності.

Оформлення та зберігання журналу

За ведення кожного журналу керівник лабораторії Служби повинен призначити відповідальну особу. Форма журналу повинна бути приведена у зовнішніх або внутрішніх регламентуючих документах системи управління якістю Держлікслужби.

Матеріали підготувала Марія ТКАЧ, Марія СТЕЦЮК

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Головні спеціалісти сектору провели ознайомчі інформаційно-консультативні візити в аптечні заклади міста Тернополя та Тернопільської області

Наступна

Головні спеціалісти сектору провели ознайомчі інформаційно-консультативні візити в аптечні заклади міста Тернополя та Тернопільської області