Про забезпечення доступності до приміщень аптечних закладів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Опубліковано 07.11.2023 о 14:25

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області вважає за необхідне повторно наголосити керівникам аптечних закладів про дотримання вимог пункту 165 постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) відповідно до якого ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, забезпечує створення необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів.

Аптеки та їх структурні підрозділи повинні відповідати нормам щодо обо’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення відповідно до ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд для маломобільних груп населення», зокрема у частині створення необхідних умов для доступу до приміщень аптечних закладів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Вимоги ДБН В.2.2-40:2018 поширюються на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель та споруд, а також розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

«Розумне пристосування» – це індивідуальне архітертурно-планувальне рішення, що забезпечує маломобільним групам населення мінімальний стандарт доступності.

Розумним пристосуванням можуть бути допоміжні технічні засоби та механізми (пандуси, підйомні пристрої). Пандуси повинні мати певну ширину, довжину, кут нахилу, мати поручні, відповідні площадки, не допускати ковзання та відповідати іншим вимогам, зазначеним в державних будівельних нормах.Також відповідною має бути ширина прорізу вхідних дверей, висота порогів. Наявні підйомні пристрої мають відповідати вимогам техніки безпеки.

Також ДБН В.2.2-40:2018 передбачають наявність візуальних та тактильних елементів (тактильні смуги із плитки з рифами, наявність контрастного маркування, нанесення інформації шрифтом Брайля у певних місцях та інше).

Так як наразі проблема доступності настала особливо гостро, наголошуємо керівникам аптечних закладів про необхідність детально ознайомитись із вимогами ДБН В.2.2-40:2018 та забезпечити доступність до аптечних закладів  осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Також нагадуємо, що забезпечення доступності документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Керівникам аптечних закладів

Наступна

Перелік суб'єктів господарювання, які здійснюють відпуск інсулінів на території Івано-Франківської області станом на 08.11.2023 року